Župne obavijesti: 1. rujna 2013. (22. ned. kroz god.)

31. kolovoza 2013.

Župne obavijesti: 1. rujna 2013. (22. ned. kroz god.)

1.    Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu. Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.
2.    Pozivamo vas da svake prve subote u mjesecu dođete na zajedničku molitvu za duhovna zvanja.
3.    Od 7. do 9. rujna 2013. održava se 282. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu pod geslom „Učvršćeni vjerom, kako smo poučeni“. Ujedno je to i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije.
4.    Mladi polaze u subotu, 7. rujna, u 7,20 sati, posebnim hodočasničkim vlakom s Glavnog kolodvora prema Konjščini. Zajednički polazak iz župe je u 6,45 sati, s autobusne stanice ispred škole. Prijave se primaju do 2. rujna, na e-mail: mateja.klapan@gmail.com. Cijena hodočašća, uključujući vlak i spavanje, po osobi iznosi 70 kuna.
5.    Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 7. rujna, u 8 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10 sati.
6.    Polazak autobusa na Mariju Bistricu, u nedjelju, 8. rujna, bit će ispred škole u 7 sati. Cijena karte iznosi 50 kuna.
7.    Radi sudjelovanja na hodočašću misa je sljedeće nedjelje u našoj Župi samo u 19 sati!
8.    U srijedu, 11. rujna, održat će se 2. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.
9.    Od 15. rujna mise će biti po redovitom rasporedu: 9, 11 i 19 sati.
10.    Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda O.Š. održat će se u utorak, 10. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.
11.    Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda O.Š. održat će se u četvrtak, 12. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.
12.    U nedjelju, 15. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani zaziv Duha Svetoga uz početak nove školske i pastoralne godine. Od te će nedjelje ponovno krenuti redoviti raspored svetih misa: 9, 11 i 19 sati.
13.    U subotu, 28. rujna, u pulskoj areni bit će beatifikacija mučenika Miroslava Bulešića. Više informacija o novom blaženiku i samom slavlju potražite na: www.miroslavbulesic.hr. Karte za autobus, po cijeni od 140 kuna, mogu se nabaviti u Župnom uredu. Polazak je u 6 sati ujutro.
14.    Ženidbu namjeravaju sklopiti: (1) Robert Žigman iz Zagreba (sin Krešimira i Nade, dj. Ćubela), rkt. i Martina Josipa Pauković iz Zagreba (kći Ivice i Gordane, dj. Marković), rkt.; (2) Josip Barišić iz Zagreba (sin Ante i Mare, dj. Vuk), rkt. i Martina Ladan iz Zagreba (kći Franje i Dragice, dj. Ćavar), rkt.; (3) Ivan Budimir iz Zagreba (sin Drage i Zlate, dj. Bažančik), rkt. i Ivana Smolić iz Pirovca (kći Rade i Nediljke, dj. Ražov), rkt.; (4) Dalibor Kovačić iz Zagreba (sin Davora i Štefice, dj. Orešković), rkt. i Nives Kovač iz Zagreba (kći Drage i Sanje, dj. Moreše), rkt.

20:30 zajednica mladih

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.