Župne obavijesti: 10. ožujka 2013. (4. korizmena ned.)

9. ožujka 2013.

Župne obavijesti: 10. ožujka 2013. (4. korizmena ned.)

Molimo za uspjeh natječaja za izradu idejnog rješenja parka i Župne crkve i za proglašenje svetim kardinala Stepinca.

U akciji Hrvatskog caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH" u našoj smo Župi prikupili 4.260 kuna. Hvala svim darovateljima!

Pobožnost križnog puta danas će biti u 10,15 sati u parku. Redovito je utorkom i petkom u 17,30 sati u kapeli, a nedjeljom u 10,15 sati u školi. Na Ksaveru se križni put moli nedjeljom u 16 sati.

Danas na misi u 11 sati naši katekumeni - odrasli pripravnici na sakramente inicijacije - obavit će svoj drugi skrutinij (provjeru) kojim se traži duh pokore, osjećaj za grijeh i pravu slobodu djece Božje. Pratimo ih tijekom korizme pojačanom molitvom.

U Župi sv. Josipa na Trešnjevki danas započinje devetnica koju će, svakodnevnim pobožnostima sv. Josipu u 17,45 sati te misnim slavljima u 18,30 sati, predvoditi oci karmelićani iz Remeta.

Ovogodišnju korizmu obogatili smo tjednom molitvom za razne potrebe. U četvrtom korizmenom tjednu molimo za sve nezaposlene, prezadužene, osiromašene i obespravljene.

U ovom tjednu održat će se izbor novog Pape. Prema odredbi naših biskupa, na dan kada se sazna da je izabran novi Papa, odmah će se oglasiti sva zvona naše Crkve i zvoniti deset minuta kao znak naše zahvale za dar novoga Pape.

U ponedjeljak, 11. ožujka, je 11. obljetnica smrti kardinala Franje Kuharića. Misa zadušnica slavit će se u katedrali, u 18 sati.

Povodom Godine vjere u župi Svete Obitelji, u Držićevoj, organiziraju se pučke misije s temom: ''Bog postoji, ja sam ga susreo'', koje predvodi prof. Tomislav Ivančić. Pučke misije traju od 11. do 17. ožujka 2013., svaki dan od 18,30 sati, osim utorka 12. ožujka kada počinju u 18 sati. Pridružite se!

Pozivamo vas na kateheze za odrasle, srijedom u 18,45 sati. Sadržaj kateheze, od 6. ožujka, o sakramentu Svetog reda možete pročitati u KKC-u, br. 1536 - 1600.

Naša Župa ponovno organizira tradicionalnu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, od 14. do 17. ožujka. Crkva, osim što je misijska, po svojoj je naravi i karitativna zajednica. Zato pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 15. ožujka, nakon mise. Hvala svim ljudima dobre volje!

U subotu, 16. ožujka, u 17,30 sati, pozivamo sve, a posebno one koji primaju milosnu sliku Gospe Hodočasnice, na pobožnost u čast Majci Božjoj Triput Divnoj, Kraljici i pobjednici schönstattskoj. Pobožnost, misu i Slavlje saveza predvodit će pater Christoph Horn, duhovnik Hrvatske schönstattske obitelji.

Uskrsna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u srijedu, 20. ožujka, od 9 do 12 sati.

Ispovijed mladih i odraslih bit će u subotu, 23. ožujka, u 16,30 sati u školi. Misa će također toga dana biti u školi. Iskoristite mogućnost za sakrament pomirenja jer će na raspolaganju biti više svećenika.

Internetske stranice o Stepincu (9): www. hrvatska-kmisija-goteborg.rkkweb.nu

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.