Župne obavijesti: 10. studenog 2013. (32. ned. kroz god.)

9. studenoga 2013.

Župne obavijesti: 10. studenog 2013. (32. ned. kroz god.)

U organizaciji naše Nadbiskupije u svim će se župama utorkom održavati kateheze za odrasle. Jednom mjesečno katehezu će predvoditi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić, a uživo će se prenositi putem interneta u sve naše župe. Ostali utorci u mjesecu predviđeni su za župnikovu katehezu te molitvene susrete. Prva kateheza koju će predvoditi Kardinal održat će se u utorak, 12. studenog u 19,30 sati, a mi ćemo je pratiti u našoj kapeli. Svi ste pozvani!

U okviru Godine vjere, koja završava 24. studenoga, pozivamo vas da ustrajete u sudjelovanju na katehezama za odrasle, srijedom nakon mise. Prošle srijede, 6. studenog, obrađene su teme: "Područja i načini apostolata laika" (Apostolicam Actuostitatem br. 9-22) i "Opći poziv na svetost u Crkvi" (Lumen Gentium br. 39-42).

Zajednica mladih poziva vas i ove srijede, 13. studenog, na susret mladih. Ovoga puta tema je tradicionalna i službena molitva Crkve: Časoslov. Vidimo se u 20,30 sati u Pastoralnom centru. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

Sljedeći susret srednjoškolaca, na temu: „Sakrament ispovijedi – oproštenje oslobađa“, bit će u subotu, 16. studenog, u 10,00 sati, u Pastoralnom centru.

Dan otvorenih vrata Hrvatskog katoličkog sveučilišta održat će se u subotu, 16. studenog 2013. godine na HKS-u, Ilica 242 u Zagrebu.
Dobro došli su svi zainteresirani da se na zanimljiv i interaktivan način upoznaju sa Sveučilištem, njegovim nastavnicima, studentima i studijskim programima. Za naše posjetitelje pripremili smo radionice, predavanja, izložbu naših plakata, multimedijske prezentacije o studentskom životu na Sveučilištu i druga događanja. Više informacija: www.unicath.hr.

Blagoslov doma i obitelji
Pozivamo one koji su se (1) nedavno doselili na područje naše Župe i one koji (2) do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured. Prijavnice možete dobiti na ulazu crkve (Škole), odnosno Pastoralnog centra, ili preuzeti s naše Web stranice: ponesite i svojim prijateljima i susjedima. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog (papirom, faksom, e-poštom ...).
Pozivamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

Zahvaljujemo svima na prilozima za fotokopirni stroj! Od župljana je prikupljeno 2930 kn, a iz jedne donacije još 3000 kn! Treba nam 7000 kn.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.