Župne obavijesti: 13. travnja 2014. (Cvjetnica)

13. travnja 2014.

Župne obavijesti: 13. travnja 2014. (Cvjetnica)

HVALA svima koji su se uključili u našu karitativnu akciju za najugroženije župljane. Podijelili smo 20 paketa namirnica i higijenskih potrepština!

DANAS slavimo nedjelju Muke Gospodnje ili Cvjetnicu. Liturgija uključuje spomen na Isusov ulazak u Jeruzalem i izvještaj o Isusovoj muci. Mise su u 9, 10,30 i 18 sati, a na početku svake bit će obred blagoslivljanja grančica koje, uz prilog za potrebe Župe, možete dobiti ispred škole. Misa u 10,30 sati, s pjevanjem Muke Gospodnje, započinje blagoslovom grančica u školskom dvorištu, a zatim svi u procesiji ulazimo u „crkvu“.

Zajednica mladih poziva prijavljene za SHKM u Dubrovniku da u srijedu, u 20,30 sati, dođu na ciklus pripremnih kateheza ''Na slobodu pozvani''. Tema sljedeće kateheze je: ''Izvidnice duše''. Sudjelovanje je obavezno!

Sve mise i obredi do 21. travnja su u školi.

Od 21. travnja večernje mise radnim danom i nedjeljom su u 19 sati.

Ženidbu namjeravaju sklopiti:

Igor Močilac iz Zagreba (sin Ivana i Dragice, dj. Petrović), rkt., i Iva Kolenković iz Zagreba (kći Ivice i Katice, dj. Cvetković), rkt.;

Ivan Perković iz Zagreba (sin Paška i Biserke, dj. Lerinski), rkt., i Ema Capjak iz Zagreba (kći Mirka i Mirjane, dj. Šimić), rkt.;

Josip Roca iz Zagreba (sin Jakova i Nevenke, dj. Pilko), rkt., i Ivana Blašković iz Zagreba (kći Milana i Vesne, dj. Grba), rkt.;

Goran Puđa iz Zagreba (sin Nike i Ljiljanke, dj. Pehar), rkt., i Ida Amalija Zelenka iz Zagreba (kći Hrvoja i Ljiljane, dj. Marelja), rkt.

Veliki ili sveti tjedan
Započinjemo Veliki tjedan, u kojem slavimo najveća otajstva Božje ljubavi i kršćanske vjere. Na Veliki četvrtak pozivamo vas na Misu posvete ulja, sa svim svećenicima Zagrebačke nadbiskupije, u katedrali u 10 sati.
Župni ured neće raditi od Velikog četvrtka do Uskrsnog ponedjeljka.
Na Veliku subotu i Uskrs nema ispovijedi.

Raspored bogoslužja u Vazmenom trodnevlju
VELIKI ČETVRTAK: u 19 sati, Misa večere Gospodnje, s obredom pranja nogu.
Nakon mise pobožnost "Getsemanska ura".
VELIKI PETAK:
* U 15 sati, križni put u parku.
* U 19 sati, Služba muke Gospodnje, s klanjanjem Križu. Nakon obreda meditacija o sedam Isusovih riječi s križa.
Toga dana je obavezan post i nemrs te prikupljamo priloge za pomoć kršćanskoj zajednici u Svetoj Zemlji ("za Božji grob").
VELIKA SUBOTA:
* Od 9 do 12 sati, molitva kod Groba: pozivamo obitelji i pojedince da izaberu svoj sat za molitvu.
* U 20 sati, Vazmeno bdjenje započinje blagoslovom ognja ispred škole, a tijekom slavlja odrasli pripravnici primit će krizmu. Nakon bdjenja bit će blagoslov hrane.
USKRS – mise su u: 7, 9 i 11 sati. Blagoslov hrane bit će nakon svake mise. Na Uskrs nema večernje mise.
USKRSNI PONEDJELJAK -  mise u 9 i 19 sati.

Oni koji žele darovati prilog za cvijeće i ostale potrebe za Uskrs mogu to učiniti u 'sakristiji' nakon mise.

19:00 kateheza za odrasle
20:00 mješoviti zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.