Župne obavijesti: 14. travnja 2013. (3. vazmena ned.)

14. travnja 2013.

Župne obavijesti: 14. travnja 2013. (3. vazmena ned.)

Molimo za Ocjenjivački sud koji će pregledati sva idejna rješenja pristigla na Natječaj.

U okviru Godine vjere nastavljamo s programom katehizacije odraslih katolika, na temu „Što i kako vjerujem?“ Kateheze se održavaju srijedom nakon mise. Sadržaj kateheze od 10. travnja, o grijehu i obraćenju, možete pročitati u Katekizmu Katoličke crkve (KKC), br. 1846-1876.

Susret mladih je svake srijede u 20,30 sati.

Četvrtkom u vazmenom vremenu Presveto je izloženo na klanjanje od 17 do 19 sati.

U četvrtak, 18. travnja, u 20 sati, bit će susret vjeroučitelja i kateheta koji žive ili rade na području naše Župe.

Svakog vazmenog petka u našoj će kapelici u 18,30 sati biti pobožnost „Put svjetla“.

U subotu, 20. travnja, u 18,30 sati, pozivamo sve, a posebno one koji primaju milosnu sliku Gospe Hodočasnice, na zajedničku mjesečnu pobožnost u čast Majci Božjoj Triput Divnoj, Kraljici i pobjednici schönstattskoj.

Sljedeće nedjelje, 21. travnja, u našoj će Župi Dobrotvorna udruga  „Marijini obroci“ predstaviti svoj međunarodni projekt koji u najsiromašnijim zemljama svijeta u školama osigurava svakodnevni topli obrok za djecu kojoj je to uglavnom i jedini obrok u danu.  Više o tome kako funkcionira i kako se priključiti ovom jednostavnom rješenju za glad u svijetu možete vidjeti i na njihovoj web stranici: www.marysmeals.hr.

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u katedralu održat će se u nedjelju, 21. travnja, a euharistijsko slavlje u 18 sati predvodit će uzoriti kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački.

Najavljujemo roditeljske sastanke u utorak, 23. travnja: za krizmanike u 19,30 a za prvopričesnike u 20 sati.

Izbori za Župno pastoralno vijeće održat će se u nedjelju, 5. svibnja. Voditelji pojedinih župnih skupina su po službi članovi ŽPV-a, a druge treba izabrati. Pravo izbora ima svaki župljanin koji je navršio 18 godina i primio sakramente kršćanske inicijacije. Kandidatura se podnosi: putem obrasca na našoj internetskoj stranici ili popunjavanjem prijavnog lista koji možete već danas uzeti na našem stoliću za tisak, a predati u Župnom uredu. Rok za prijavu je utorak, 23. travnja 2013.

Proba dječjeg zbora je svake subote u 10 sati u dvorani Pastoralnog centra. Pozivamo djecu svih razreda naše škole.
Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima.

Pozivamo vas na hodočašće na Trsat, u subotu, 4. svibnja. Polazak je u 6 sati, a karte po  100 kn možete nabaviti u Župnom uredu.

Sakrament ženidbe namjeravaju sklopiti:
²    Oliver Ferkula iz Zagreba (Boris i Sanja dj. Mateša), rkt. i Rocio Diaz Sainz iz Zagreba (Luis Miguel Diaz Olvera i Guadalupe Sainz Vásquez), rkt.;
²    Marko Soldo  iz Zagreba (Petar i Marija dj. Čurčija), rkt. i Daliborka Jularić  iz Brdovca (Luka i Kaja dj. Kalem), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale