Župne obavijesti: 17. studenog 2013. (33. ned. kroz god.)

16. studenoga 2013.

Župne obavijesti: 17. studenog 2013. (33. ned. kroz god.)

Zahvaljujemo svima na prilozima za fotokopirni uređaj CANON iRC 3380i! Sveukupno je od župljana i donatora prikupljeno 7130 kuna. Za 130 kuna nabavljen je papir za kopiranje!

Pozivamo vas na obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje pod sloganom: "I reći ću vam samo još jednu stvar: ZAPAMTITE VUKOVAR!" Dođite organizirano s djecom, danas u 18 sati, na istodobno  paljenje lampaša duž ulice grada Vukovara i u 18,30 sati na središnji događaj kod koncertne dvorane V. Lisinski: paljenje lampaša u obliku slova VUKOVAR i križa s velikom svijećom koju palimo "Vukovarskim svjetlom mira", molitva i kraći program podržan od hrvatskih dramskih umjetnika. Sutra, u ponedjeljak, 18. studenog u 19 sati slavi se sv. misa za sve branitelje i žrtve Vukovara, Škabrnje i Domovine Hrvatske u župnoj crkvi Sv. Mati Slobode. Nakon sv. mise, u 20 sati bit će koncert: "Bogu i Domovini" uz sudjelovanje hrvatskih dramskih i glazbenih umjetnika. Pridružite se i budimo složna snaga! Budimo zajedno u poniznoj zahvalnosti prema onima koji su se darovali Hrvatskoj.

U organizaciji naše Nadbiskupije, u svim je župama započeo novi niz kateheza za odrasle. U utorak, 19. studenoga, s početkom u 18,45 sati, župnik će održati katehezu na temu slobode. Svi ste pozvani!

Još dva tjedna traje i naš niz kateheza za odrasle, srijedom nakon mise. U srijedu 13. studenoga obrađena je tema: "Položaj čovjeka u suvremenom svijetu" (Gaudium et spes br. 4-10). Pridružite se!

U četvrtak, 14. 11. 2013. umro je dugogodišnji član Župnog vijeća naše Župe, poznati književnik i publicist Milan Sigetić. Sprovod će biti u ponedjeljak, 18. 11., u 11,40 sati, na Markovom polju. Misa zadušnica slavit će se u našoj kapeli,  odmah nakon sprovoda, u 14 sati. Neka ga Gospodin obraduje nebeskom proslavom!

Pred nama je nova mjesečna tema svih susreta mladih pod nazivom ''Pozvani na svetost''. Kroz ovu temu obrađivat ćemo živote i primjere svetaca laika kako bismo si posvijestili da smo svi pozvani ustrajati na putu svetosti. Ove srijede, 20. studenog, susret će biti na temu ''Bl. Ivan Merz – istaknuti svjedok Evanđelja''. Vidimo se u 20,30 sati, u Pastoralnom centru. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon mise.

U petak, 22. studenoga, blagdan je sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe. Čestitamo članovima i voditeljima naših zborova! Svima koji se žele priključiti našem Župnom zboru, Zboru mladih ili Dječjem zboru želimo srdačnu dobrodošlicu i pozivamo ih da se aktivno uključe u život svoje Župne zajednice.

U subotu, 23. studenoga, održat će se osnivačka sjednica Odbora župnog Caritasa. Sjednica započinje misom u 18 sati.

Svetkovina Krista Kralja se osobito svečano slavi u istoimenoj susjednoj Župi na Krugama! Svečanu sv. misu u 11 sati predvodi preč. Domagoj Matošević, rektor Dječačkog sjemeništa.

Najavljujemo roditeljske sastanke u četvrtak, 28. studenoga: za prvopričesnike u 18,45 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

Sakrament ženidbe namjeravaju sklopiti: Nevenko Bukovac (sin Vlade i Dragice, dj. Ferenčić) iz Zagreba, rkt., i Jasna Švast (kći Pavla i Draženke, dj. Farkaš) iz Zagreba, rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale