Župne obavijesti: 19. siječnja 2014. (2. ned. kroz god.)

19. siječnja 2014.

Župne obavijesti: 19. siječnja 2014. (2. ned. kroz god.)

Jučer je započela Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Tijekom osam dana molit ćemo zajedno s Isusom „da svi budu jedno“, te da i mi pridonosimo jedinstvu Kristove Crkve. Središnje ekumensko slavlje za grad Zagreb bit će u subotu, 25. siječnja u 19 sati u zagrebačkoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Zajednica mladih nastavlja ove srijede u 20,30 sati s ciklusom kateheza na temu: ''Poslanice – biblijske pouke za život'', te sve zainteresirane poziva na ovotjedni susret: ''Druga poslanica Solunjanima''. Veselimo se vašem dolasku!

Četvrtkom nakon večernje mise ostajemo u euharistijskom klanjanju. Dođite!

Sljedeći susret učenika sedmih razreda OŠ bit će u subotu, 25. siječnja u 10 sati. Tema će biti: „Što znači odrastati - preuzimanje odgovornosti“.

Proba dječjeg zbora je u nedjelju u 10 sati. Uključite djecu koja vole pjevati ili znaju nešto svirati. Zbor mladih i Mješoviti zbor trajno su otvoreni novim članovima. Pridružite se i učinite nešto lijepo Isusu za ljubav!

Prema Župnom pastoralnom planu, u utorak, 28. siječnja, održat će se 4. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 18 sati.

Započele su prijave za sudjelovanje na Susretu hrvatske katoličke mladeži, koji se ove godine održava u Dubrovniku pod geslom ''Na slobodu pozvani'', 26. i 27. travnja 2014. godine. Prijave: mateja.klapan@gmail.com i lea.jakopovic@gmail.com ili preko Župne e-pošte.

U Zagrebačkoj je nadbiskupiji napravljen raspored krizmi za ovu godinu. Prijedlog naše Župe nije usvojen, nego je određen novi datum krizme: nedjelja, 25. svibnja 2014. Molimo sve krizmanike, njihove roditelje i kumove za razumijevanje i prihvaćanje odredbi Nadbiskupije.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.