Župne obavijesti: 2. veljače 2014. (Svijećnica)

2. veljače 2014.

Župne obavijesti: 2. veljače 2014. (Svijećnica)

Danas je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se ujedno slavi kao Dan posvećenog života. Blagoslov svijeća je na početku svake mise. Blagoslovljenu svijeću ponesite u svoj dom i upalite je kad se okupljate na molitvu i u drugim važnim ili svečanim trenutcima.

Ujedno se na prvu nedjelju veljače slavi Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Gospodinu roditelje da prihvaćaju i žive taj dar.

Danas započinjemo devetnicu Gospi Lurdskoj.

U utorak, 4. veljače, u 19,30 sati novu katehezu za odrasle održat će kardinal Josip Bozanić. Dođite u Pastoralni centar!

Zajednica mladih nastavlja ove srijede u 20,30 sati s katehezama na temu: ''Poslanice – biblijske pouke za život'', te sve zainteresirane poziva na ovotjedni susret: ''Poslanica Galaćanima''. Veselimo se vašem dolasku!

Četvrtkom nakon večernje mise ostajemo u euharistijskom klanjanju. Dođite!

U okviru proslave Svjetskog dana bolesnika pozivamo bolesnike na susret s medicinskim osobljem, uz besplatno mjerenje tlaka i šećera u krvi. Susret će se održati u subotu, 8. veljače, od 10 do 12 sati u školi. U nedjelju, 9. veljače, u 11 sati, slavimo misu za ozdravljenje na koju pozivamo „sve koji boluju od najrazličitijih bolesti“ i sve kojima je zbog slabosti ili godina bitno smanjena kvaliteta života. Pod misom će biti i prigoda za primanje sakramenta bolesničkog pomazanja. Pozivamo one kojima je potreban prijevoz za nedjelju i one koji ga mogu ponuditi da se do četvrtka jave u Župni ured.

Sljedeće nedjelje započinju mjesečni susreti djece. Održavat će se na drugu nedjelju u mjesecu, u dvorani Pastoralnog centra, nakon jutarnje svete mise i probe Dječjeg zbora, u 10,30 sati. Susrete će voditi animatori mladih naše Župe. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!

Na Stepinčevo, 10. veljače, misa je u našoj Župi u 17 sati, a središnja proslava je u katedrali u 19 sati.

Na blagdan Gospe Lurdske, 11. veljače, bit će molitveni susret s bolesnicima i članovima njihovih obitelji, s početkom u 17 sati.

U tijeku su prijave za sudjelovanje na Susretu hrvatske katoličke mladeži, koji se ove godine održava u Dubrovniku pod geslom ''Na slobodu pozvani'', 26. i 27. travnja. Prijave na: mateja.klapan@gmail.com i lea.jakopovic@gmail.com ili preko Župne e-pošte.

Ženidbu namjeravaju sklopiti:  Robert Martinović iz Pakraca (sin Franje i Ane, dj. Baskiera), rkt. i Maja Mikulić iz Zagreba (kći Cvetka i Mire, dj. Jurković), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale