Župne obavijesti: 20. travnja 2014. (Uskrs)

19. travnja 2014.

Župne obavijesti: 20. travnja 2014. (Uskrs)

Od Velikoga petka do subote uoči svetkovine Božjega milosrđa, od 18. do 26. travnja, moli se devetnica u čast Božjega milosrđa.

Raspored misa na Uskrs: 7, 9 i 11 sati. Blagoslov hrane bit će nakon mise. Na Uskrs nema večernje mise.

Hvala svima koji su se uključili u pripremu proslave ovogodišnje svetkovine Uskrsa, bilo kroz osobni angažman bilo kroz darovana novčana sredstva!

Od ovoga tjedna večernje mise radnim danom i nedjeljom započinju u 19 sati.

Na Uskrsni ponedjeljak mise će biti u 9 i 19 sati, u školi.

Od 22. travnja mijenja se radno vrijeme Župnog ureda: od utorka do petka, od 17 do 18,30 sati.

U nedjelju, 27. travnja 2014., na svetkovinu Božjega milosrđa, u Rimu će papa Franjo proglasiti svetima Ivana Pavla II. i Ivana XXIII.

Prva pričest u našoj Župi bit će u subotu, 10. svibnja, u 10 sati.

Krizma u našoj Župi bit će u nedjelju, 25. svibnja, u 11 sati.

Zajednica mladih poziva prijavljene za SHKM u Dubrovniku da u srijedu, u 20,30 sati, dođu na posljednju pripremnu katehezu molitvenog karaktera pod nazivom "Srce moje po srcu Tvome". Sudjelovanje je obavezno!

Deveti po redu Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) održat će se u Dubrovniku 26. i 27. travnja 2014. godine. SHKM je susret mladih katolika koji se održava svake dvije godine u jednom od gradova – biskupskih sjedišta u Hrvatskoj. Iz naše Župe polazi jedan autobus mladih hodočasnika. Pratimo ih svojom molitvom!

Zbog sudjelovanja animatora mladih na SHKM u Dubrovniku, sljedeći susret djece školske dobi bit će održan 4. svibnja. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se uključe!

Hrvatska dominikanska provincija poziva na 6. obnovljeno Hodočašće kruničara na Mariju Bistricu, u subotu, 3. svibnja. Karte se po cijeni od 30 kuna mogu kupiti na samostanskoj porti, Kontakova 1.

Pozivamo vas na jednodnevni Izlet u nepoznato, u subotu, 17. svibnja. Polazak je u 7 sati, a cijena od 120 kuna uključuje prijevoz i 1 obrok. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale