Župne obavijesti: 21. travnja 2013. (4. vazmena ned.)

20. travnja 2013.

Župne obavijesti: 21. travnja 2013. (4. vazmena ned.)

Molimo za Ocjenjivački sud koji će pregledati sva idejna rješenja pristigla na Natječaj.

Danas na Nedjelju Dobroga Pastira slavimo 50. svjetski dan molitve za duhovna zvanja.

Roditeljski sastanci bit će u utorak, 23. travnja: za krizmanike u 19,30 a za prvopričesnike u 20 sati.

Pozivamo vas na kateheze za odrasle, srijedom nakon mise. Sadržaj kateheze od 17. travnja, o milosti i opravdanju, možete pročitati u KKC-u, br. 1987-2029.

Euharistijsko klanjanje u vazmenom vremenu je četvrtkom od 17 do 19 sati, a petkom u 18,30 sati je pobožnost „Put svjetla“.

Sljedeće nedjelje u 11 sati bit će slavlje sakramenta potvrde. Tko može, neka dođe na neku drugu misu, kako bi obitelji krizmanika mogle ući u „crkvu“. Preporučujemo ih u vaše molitve!

Programi za mlade:
Danas će u 18 sati biti hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u katedralu, gdje će euharistijsko slavlje predvoditi kardinal Josip Bozanić. Nakon mise bit će snimljena fotografija gdje će mladi svojim tijelima formirati srce i natpis papa Franjo, koja će potom biti predana Papi na hodočašću u Rim, krajem svibnja.
U utorak 23. travnja s početkom u 20 sati u kinu Forum Studentskog doma ''Stjepan Radić'' katehezu za studente na temu vjere održat će kardinal Bozanić.
I ovu srijedu održat će se susret mladih u našem PC s početkom u 20,30 sati. Susret će se sastojati od dva dijela: kateheza na temu ''Kršćanska molitva'' i druženje nakon kateheze. Pozivaju se zainteresirani mladi naše Župe da dođu na susret.
U nedjelju 12. svibnja bit će III. studentsko hodočašće na Mariju Bistricu. Molit će se pobožnost križnog puta. Sv. misu slavit će kardinal Josip Bozanić. Prijave: preko fakulteta i zavičajnih klubova studenata.

Izbori za Župno pastoralno vijeće održat će se u nedjelju, 5. svibnja. Pravo izbora ima svaki župljanin koji je navršio 18 godina i primio sakramente inicijacije. Kandidatura se podnosi putem obrasca na internetskoj stranici ili popunjavanjem prijavnog lista koji možete uzeti na stoliću za tisak, a predati u Župnom uredu.
Rok za prijavu je utorak, 23. travnja.

U subotu, 4. svibnja hodočastimo na Trsat. Polazak je u 6 sati, a karte po 100 kn možete nabaviti u Župnom uredu.

Sakrament ženidbe namjeravaju sklopiti:
1. Dinko Šego iz Zagreba (sin Zorana i Zrinke dj. Višnjevec), rkt. i Martina Mešter iz Blaškovca (kći Zlatka i Jadranke dj. Božić), rkt.
2. Nikola Kosanović iz Zagreba (sin Leopolda i Karmen dj. Markuš), rkt. i Nikolina Novoselec iz Luke (kći Ivana i Štefice dj. Ðurinski), rkt.

20:30 zajednica mladih

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.