Župne obavijesti: 22. lipnja 2014. (XII. ned. kroz god.)

21. lipnja 2014.

Župne obavijesti: 22. lipnja 2014. (XII. ned. kroz god.)

Hrvatski Caritas započeo je  nacionalnu humanitarnu akciju „Spremni za dobro“, koja će se provoditi do kraja lipnja putem mreže Lidlovih trgovina.
Akcija je pokrenuta kako bi se pomoglo učenicima osnovnih i srednjih škola iz obitelji u potrebi, koji će se ujesen suočiti s problemom nabave novih školskih udžbenika, a koji nisu obuhvaćeni drugim mehanizmima pomoći. U akciji se prikupljaju stari udžbenici, bilježnice, časopisi i novine, koje možete odnijeti u najbliži Lidl.
U akciju se mogu uključiti i poslovni subjekti, ustanove, udruge i građani:
    uplatom na žiro-račun Hrvatskog Caritasa: IBAN HR05 23400091100080340, PNB 610;
    pozivom na donacijski telefon 060 9010 (6,25kn po pozivu, PDV uključen)
    on-line uplatama na mrežnoj stranici Hrvatskog Caritasa.

Caritas Zagrebačke nadbiskupije poziva na nastavak prikupljanja financijske pomoći za stradale u poplavi.

Radno vrijeme Župnog ureda: od utorka do petka u 19,30 sati.

Ljetni raspored misa: od utorka do subote u 19 sati, nedjeljom u 9 i u 19 sati. Ljetni raspored misa traje do 17. kolovoza.

Euharistijsko klanjanje tijekom ljeta bit će četvrtkom od 18 do 19 sati.

Zajednica mladih poziva vas na posljednji susret mladih u ovoj pastoralnoj godini. S ovotjednim susretom, završavamo i ciklus kateheza na temu ''Crkvene stvarnosti''.
Susret će biti molitvenog karaktera, s kratkom katehezom na temu: ''Svećenički marijanski pokret – Pod zaštitom Bezgrešnog Srca Marijina''. Veselimo se vašem dolasku!

Povodom Dana državnosti Republike Hrvatske pozivamo vas na misu za Domovinu, u srijedu, 25. lipnja 2013., u 10 sati u crkvu sv. Marka, na Gornjem gradu, te u 12 sati na Oltar hrvatske domovine, na Medvedgradu. Okupljanje branitelja počinje u 9 sati na Trgu bana Jelačića, odakle će organizirano krenuti prema crkvi sv. Marka. Kod nas je redovita večernja misa.

Ovoga tjedna tri župe našega dekanata slave svoje svetkovine: u petak, na Srce Isusovo, Palmotićeva, u subotu, na srce Marijino, Jordanovac, a u nedjelju Župa sv. Petra u Vlaškoj. Raspored proslava na ulazu u školu.

Svima koji odlaze iz Zagreba radi korištenja godišnjih odmora želimo odmor za tijelo i okrjepu za dušu! Pronađite vremena za duhovne vježbe ili duhovnu obnovu.
Sjetite se Isusovih riječi: „Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti (Mt 11,28)“.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.