Župne obavijesti: 27. travnja 2014. (2. vazmena nedjelja)

27. travnja 2014.

Župne obavijesti: 27. travnja 2014. (2. vazmena nedjelja)

U Dubrovniku se jučer i danas održava 9. susret hrvatske katoličke mladeži. Iz naše Župe sudjeluje 50 mladih. Pratimo ih svojom molitvom!

Danas je, na svetkovinu Božjega milosrđa, proglašenje svetima pape Ivana Pavla II. i Ivana XXIII. Bogu hvala!

Roditeljski sastanak za prvopričesnike bit će u utorak, 29. travnja u 19,45 sati.

Zajednica mladih poziva sve zainteresirane na novi susret ove srijede, 30. travnja, s početkom u 20,30 sati. Ovotjedni susret bit će prilika za neformalno druženje i razmjenu iskustava sa SHKM u Dubrovniku. Veselimo se vašem dolasku!

Započinju svibanjske pobožnosti. Dođite svaki dan na marijansku krunicu i litanije prije večernje mise.

Euharistijsko klanjanje u vazmenom vremenu je četvrtkom od 17 do 19 sati.

Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, osmi u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.

Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

Sljedeće nedjelje održat će se novi susret djece školske dobi u Pastoralnom centru, s početkom u 10,30 sati. Pozivamo djecu da se uključe!

U četvrtak, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj će Župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje.

Pozivamo vas na jednodnevni Izlet u nepoznato, u subotu, 17. svibnja. Polazak je u 7 sati, a cijena 120 kuna. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.

Ženidbu namjeravaju sklopiti: Mario Višnić iz Zagreba (sin Borisa i Ljubice, dj. Šestan), rkt. i Ana Marinić iz Zagreba (kći Marina i Davorke, dj. Lovrečić), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale