Župne obavijesti: 4. studenog 2012.

4. studenoga 2012.

Župne obavijesti: 4. studenog 2012.

1. Oprost za pokojne
    Još danas može se u svim crkvama dobiti potpuni oprost koji se može namijeniti za pokojne. Da se dobije potpuni oprost, potrebno je pohoditi crkvu u kojoj treba izmoliti Oče naš i Vjerovanje, po potrebi se ispovijediti i svakako pričestiti te izmoliti jednu molitvu na nakanu Svetog Oca.

2. Blagoslov doma i obitelji
    Nakon proslave svetkovine Svih svetih započinju priprave za jedno posebno razdoblje crkvene godine - došašće i Božićno vrijeme - u kojem nam Crkva između ostaloga nudi mogućnost blagoslova doma i obitelji.
    Stoga pozivamo one koji su se nedavno doselili na područje naše Župe i one koji do sada nisu primali božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave.  Molimo i one koji redovito primaju blagoslov da ispune prijavnice radi cjelovitosti Župne kartoteke.
    Prijavnice možete dobiti na ulazu crkve (Škole), odnosno Pastoralnog centra: ponesite i svojim prijateljima i susjedima. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog.
    Također vas pozivamo na promišljanje o mogućoj promjeni vremena toga blagoslova, budući da sadašnji običaj – od Božića do Tri Kralja – ne dohvaća one koji zbog školskih praznika odlaze iz Zagreba, a naknadni dogovori često sežu sve do korizme. Prijedloge i primjedbe možete dati napismeno i usmeno.

3. Nakane Apostolata molitve za studeni 2012:
    Opća. Da biskupi, svećenici i svi službenici Evanđelja, Gospodinu raspetom i uskrslom, pruže hrabro svjedočanstvo vjernosti.
    Misijska. Da Crkva, hodočasnica na zemlji, sjaji kao svjetlo narodima.
    Biskupska. Da početak liturgijske godine svim vjernicima bude poticaj za produbljivanje vjere i razvijanje kršćanskih kreposti.

4. Kateheze u Godini vjere
    Pozivamo vas da tijekom Godine vjere sudjelujete u programu katehizacije odraslih katolika, na temu „Što i kako vjerujem?“
    Tema susreta održanog 24.10.2012. bila je „Objava Boga“, dok je susret održan 31.10.2012. bio nastavak predhodnog na temu „Prenošenje Božje Objave“. Susreti su pokušali dati odgovor na pitanje kako se i na koje načine Bog kroz povijest objavio čovjeku i kakvo značenje ta Objava ima za samog čovjeka i njegov život.
    Sadržaj navedenih tema župne kateheze može se pročitati u Katekizmu Katoličke Crkve br. 50.-100. Susreti se nastavljaju održavati svake srijede u prostorijama našega Pastoralnog centra s početkom u 18.45 sati.

5. NAŠA ŽUPNA ZAJEDNICA ZAHVALJUJE I MOLI GOSPODINA:
    Za dobročinitelje, siromašne, bolesne i nemoćne.
    Za novokrštenike: Marko Seferović, Luka Miloš Jerić. Čestitamo!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"