Župne obavijesti: 4. svibnja 2014. (3. vazmena nedjelja)

4. svibnja 2014.

Župne obavijesti: 4. svibnja 2014. (3. vazmena nedjelja)

Danas će se održati novi susret djece školske dobi, s početkom u 10,30 sati.

Svake vazmene nedjelje, u 16 sati, u našem se parku održavaju velike kerigmatske misije. Dođite i poslušajte!

Započele su svibanjske pobožnosti. Dođite svakog dana prije mise na krunicu i marijanske litanije.

Ovoga utorka, 6. svibnja u 19,30 sati, naš kardinal će održati novu katehezu za odrasle. Dođite u Pastoralni centar!

Sjednica Župnog pastoralnog vijeća održat će se u utorak, nakon kateheze.

Roditeljski sastanak za krizmanike bit će u srijedu, 7. svibnja u 19,45 sati.

Zajednica mladih od ove srijede započinje s novim ciklusom kateheza na temu ''Crkvene stvarnosti'', kroz koje će obrađivati karizme, pokrete i zajednice unutar Katoličke crkve, a koji će trajati do završetka ove pastoralne godine. Tema ovotjedne kateheze je: ''Opus Dei - razbijanje mitova i prava istina''. Vidimo se u 20,30 sati u dvorani Pastoralnog centra, veselimo se vašem dolasku!

Pozivamo vas na Izlet u nepoznato, u subotu, 17. svibnja. Polazak je u 7 sati, a cijena od 120 kuna uključuje prijevoz i 1 obrok.

U četvrtak, 8. svibnja, na rođendan bl. Alojzija Stepinca, u našoj će Župi biti cjelodnevno euharistijsko klanjanje. Nakon mise u 9 sati, u kapeli će biti izloženo Presveto na osobno i zajedničko štovanje. Svečano klanjanje s blagoslovom bit će od 18 do 19 sati. Nađite vremena, dođite i pozovite druge! Zahvalimo Isusu na svim milostima, osobito po zagovoru našega Blaženika, molimo za Božju proslavu na Savici, osobito po izgradnji Župne crkve.

Slavlje prve pričesti bit će u subotu, 10. svibnja, u 10 sati, u školi. Prvopričesnike preporučujemo u vaše molitve!

Sljedeći susret srednjoškolaca održat će se u subotu, 10. svibnja, s početkom u 10,30 sati u dvorani Pastoralnog centra. Tema ovomjesečnog susreta: ''Krunica - otajstva spasenja''. Pozivamo sve zainteresirane srednjoškolce da dođu i tako se aktivnije uključe u život svoje Župne zajednice.

Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u katedralu održat će se u nedjelju, 11. svibnja. Euharistijsko slavlje u 18 sati predvodit će kard. Josip Bozanić.

Ženidbu namjeravaju sklopiti: Igor Ivan Ivaniš iz Zagreba (sin Željka i Gordane, dj. Peterlih), rkt. i Katarina Radoš Knježević iz Zagreba (kći Stipe i Mirjane, dj. Jurić), rkt.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"