Župne obavijesti: 6. listopada 2013. (27. ned. kroz god.)

5. listopada 2013.

Župne obavijesti: 6. listopada 2013. (27. ned. kroz god.)

Zahvaljujemo svima koji su se uključili u proslavu naše Župne svetkovine. Neki su pripremili kolače, neki donijeli pića, neki su pomogli novčano. Neka vam Gospodin, po zagovoru bl. Alojzija Stepinca, obilno uzvrati!
A Stepinčevi dani traju do 13. listopada.

Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17,20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za svećenike, služitelje vjere te za nova duhovna zvanja.

Po zimskom rasporedu večernja misa bit će u 18 sati.

Radno vrijeme Župnog ureda: od utorka do petka, od 16,30 do 17,30 sati.

Ovoga utorka, na Dan neovisnosti, a povodom Dana ustrojavanja 148. brigade HV-a, u našem ćemo Pastoralnom centru, u 16 sati, slaviti misu za sve poginule hrvatske branitelje, osobito pripadnike 148. trnjanske brigade HV-a.

Župna priprava djece za primanje sakramenata započinje u srijedu, 9. listopada. Popis kandidata možete provjeriti na našoj web stranici: www.zupa-bl-stepinac.hr.

Nakon prošlotjedne stanke, nastavljaju se susreti Zajednice mladih. Ovaj mjesec glavna tema svih susreta bit će molitva: Što je molitva? Kako moliti? Zašto moliti? Pozivaju se svi mladi naše Župe da dođu ove srijede u 20,30 sati u Pastoralni centar na susret pod temom: Molitva - izvor života, kako bismo zajedno odgovorili na ova životno važna pitanja. Veselimo se vašem dolasku!

Nakon ljetne stanke nastavljaju se kateheze za odrasle srijedom nakon mise. U okviru Godine vjere koja traje do svetkovine Krista Kralja, nastavljamo, uz vjeroučitelja Igora Hercega, proučavati Katekizam Katoličke crkve. Svi ste pozvani, a osobito oni koji su i prošle godine sudjelovali na ovoj trajnoj formaciji vjernika.

Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se ovih dana prijave u Župnom uredu. Program priprave započinje u srijedu, 9. listopada, misom u 18 sati.

Svakog 10-og u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast bl. Alojziju Stepincu.

U četvrtak, 10. listopada, nakon večernje mise, pozivamo roditelje učenika sedmih razreda O.Š. na sastanak u Pastoralnom centru. Tema susreta je priprava za krizmu i program TEEN STAR za učenike 7. i 8. razreda.

U suradnji s mladima i vjeroučiteljima, pozivamo prošlogodišnje krizmanike i ostale srednjoškolce na susret koji će održati u subotu, 12. listopada, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru. Očekuje vas mnoštvo iznenađenja.

Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana ove Župe za godinu 2013.-2014., sljedeće nedjelje u 18 sati. Za sve naše obitelji pripremili smo sažet Raspored pastoralnih događanja.

Mješoviti zbor ima probe utorkom i četvrtkom u 20 sati, Zbor mladih subotom u 16 sati, a Dječji zbor nedjeljom u 10 sati. Primamo nove članove!

Ženidbu namjeravaju sklopiti:  Josip Aladrović iz Zagreba (sin Marijana i Marije), rkt. i Antonija Leš iz Požege (kći Tončija i Milke), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale