Župne obavijesti: 7. listopada 2012.

6. listopada 2012.

Župne obavijesti: 7. listopada 2012.

1. Zahvaljujemo svima koji su se uključili u pripremu proslave naše župne svetkovine. Neki su pripremili kolače, neki donijeli pića, neki su pomogli novčano. Zahvaljujemo svima! Neka vam Gospodin, po zagovoru bl. A. Stepinca, obilno uzvrati!
  2. Povodom Dana neovisnosti, u ponedjeljak, 8. listopada, dođite na Sv. misu za Domovinu, u crkvu Sv. Marka na Gornjem gradu, u 10 sati.
  3. Raspored misa: svagdanja misa je u 18 sati, osim ponedjeljkom; nedjeljne mise su u 9, 11 i 18 sati.
  4. Radno vrijeme Župnog ureda: od utorka do petka, od 16.30 do 17.30 sati.
  5. Tijekom listopada pozivamo vas na listopadske pobožnosti. Svakoga dana, od 17.20 sati, molimo krunicu i marijanske litanije na nakanu učvršćenja vjere u našim obiteljima i narodu, za svećenike, služitelje vjere te za nova duhovna zvanja.
  6. U utorak, 9. listopada započinje župna kateheza za prvopričesnike i krizmanike, prema rasporedu skupina.
  7. Svakog 10-og u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast bl. Alojziju Stepincu. Prije mise bit će zajednička pobožnost.
  8. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se ovih dana prijave u Župnom uredu. Program priprave započinje u srijedu, 10. listopada, u 19 sati.
  9. Papa Benedikt XVI. će u četvrtak, 11. listopada, otvoriti Godinu vjere svečanim euharistijskim slavljem u Rimu, u okviru XIII. redovitog općeg zasjedanja Sinode biskupa, koje se, od 7. do 28. listopada 2012., održava na temu Nova evangelizacija za prenošenje kršćanske vjere. Cijela Katolička crkva uključit će se sudjelovanjem na euharistijskom klanjanju, koje će se toga dana održati u svim župama i drugim zajednicama. Pozivamo vas da nakon mise ostanete u zajedničkoj molitvi. Otvorenje Godine vjere za Zagrebačku nadbiskupiju bit će u nedjelju, 4. studenoga, uoči polaska na nacionalno zahvalno hodočašće u Rim.
  10. U subotu, 20. listopada, pozivamo vas na Izlet u nepoznato I. Polazak je u 7 sati ujutro ispred škole. Cijena je 100 kuna, a uključuje prijevoz autobusom i jedan obrok, bez pića. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.
  11. Mješoviti zbor održava probe utorkom i četvrtkom u 20.00 sati, Dječji zbor subotom u 10.00 sati, a Zbor mladih subotom u 16.00 sati. Primamo nove članove!
  12. U Župnom uredu možete upisati mise za razdoblje do kraja ove godine. Misni stipendij za tihe mise, svagdanom, iznosi 50 kuna, a za pjevane mise, nedjeljom, 100 kuna.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale