Župne obavijesti: 8. prosinca 2013. (2. ned. došašća)

8. prosinca 2013.

Župne obavijesti: 8. prosinca 2013. (2. ned. došašća)

Hvala svima koji su na referendumu podržali brak kao životnu zajednicu muškarca i žene!

Pod geslom „Kao što mene posla Otac i ja šaljem vas“, danas započinje Tjedan Caritasa. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: czn.hr i caritas.hr. Prigodom Nedjelje Caritasa u našoj Župi organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, 12. do 15. prosinca. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 13. prosinca, nakon večernje mise. Hvala svim ljudima dobre volje!

Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornica! Na početku zornice molimo Jutarnju iz Časoslova. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

Svetkovina Bezgrešnog začeća BDM liturgijski se slavi sutra. Mise su u 6 i 18 sati.

Upisujemo mise za sljedeću godinu. Svakoga petka je tzv. kolektivna misa, tj. misa na više nakana. Kod takvih misa vjernici ne daju puni iznos misnog stipendija (50 kn), nego dragovoljni prilog.

Misa zadušnica za prvog hrvatskog predsjednika Franju Tuđmana slavit će se u crkvi Krista Kralja, na Krugama, utorak, 10. prosinca, u 17 sati.

U okviru nadbiskupijskih kateheza za odrasle, u utorak, 10. prosinca, s početkom u 19,30 sati, Kardinal će održati svoju drugu katehezu, a uživo će se prenositi putem interneta u sve župe naše Nadbiskupije. Dođite u Pastoralni centar!

I ove srijede nastavljamo sa susretima mladih u 20,30 sati. Ove srijede obradit ćemo temu ''Bl. Chiara Luce Badano – Ja imam sve'', a sve u sklopu teme ''Pozvani na svetost.'' Kako je ova djevojka na izniman način svjedočila Krista te time zaslužila biti uzdignuta na oltar Crkve, saznajte ove srijede. Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom nakon večernje mise.

Sljedeći susret učenika sedmih razreda OŠ, na temu: „Rođenje Isusovo – rođenje Boga, a ne prilika za potrošnju“, bit će u subotu, 14. prosinca, u 10 sati, u Pastoralnom centru. Vodi vjeroučitelj Žarko Juzvišen.

Sljedeće nedjelje nakon večernje mise pozivamo vas na Adventsku glazbenu molitvu pod motom: Ad Te levavi animam meam - K tebi uzdižem dušu svoju. Mješoviti zbor naše Župe i Mješoviti zbor i koralisti Župe sv. Mateja iz Dugava pjevat će gregorijanske napjeve te napjeve iz Citharae Octochordae i Pavlinskog zbornika.

Božićna ispovijed bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 20. prosinca, od 9 do 12 sati.

Velika božićna ispovijed djece, mladih i odraslih bit će u subotu, 21. prosinca, u 16 sati, u školi.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.