16. nedjelja kroz godinu

21. srpnja 2019.

16. nedjelja kroz godinu
  1. Sedam molitava sv. Brigite

Isus je objavio sv. Brigiti da je za vrijeme svoje Muke dobio gotovo šest tisuća udaraca i da je za nas prolio više od trideset tisuća kapljica svoje Presvete Krvi dodajući: Znaj da ću udijeliti sljedećih pet milosti svakome tko bude svaki dan častio Moju Presvetu Krv kroz dvanaest godina, moleći sedam Očenaša i sedam Zdravo Marija s molitvama koje ti objavljujem!

Isus dalje svetici nabraja obećane milosti:
    Osoba koja bude molila ove molitve:
    1. Neće ići u Čistilište.
    2. U Nebu će biti pridružena mučenicima kao da je prolila svoju krv za vjeru.
    3. Onaj koji moli ove molitve može izabrati tri osobe iz svoje obitelji ili rodbine i Ja ću ih po ovim molitvama dovesti i održati u stanju posvetne Milosti.
    4. Nitko iz obitelji osobe koja izmoli ove molitve neće u sljedeće četiri generacije propasti u Paklu.
    5. Osoba će mjesec dana ranije imati spoznaju o svojoj smrti.

Ako osoba koja odluči moliti ove molitve umre prije isteka dvanaest godina, Isus je obećao sv. Brigiti da će u tom slučaju primiti nakanu osobe kao da je izmolila sve molitve i udijeliti joj sve obećane milosti. Isto tako, ako netko iz nehotičnog zaborava ili zbog opravdanih razloga ne bi izmolio molitve jedan ili više dana, može ih nadoknaditi moleći ih drugi dan dva ili onoliko puta koliko ih je dana propustio moliti.

Pobožnosti objavljene sv. Brigiti odobrila je Sveta kongregacija za širenje vjere (De propaganda fide) i papa Klement XII. (1730.-1740.), a nalaze se u knjižici "Objava" svete Brigite. I papa Ivan Pavao II. u apostolskom pismu od 8.rujna 1991., prigodom šestog stoljeća kanonizacije svete Brigite, pohvalno govori o toj svetici.

2. Povodom 20 god. Župe namjeravamo izraditi majice s prigodnim znakom. Prijedog dizajna možete poslati na župnu e-mail adresu, do 25. srpnja.
    U prodaji će biti od sredine rujna.

3. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Domagoj SESAR iz Zagreba (sin Zvonka i Mirjanke dj. Soldo), rkt. i
    Dunja RAVLIĆ iz Zagreba (kći Joze i Matije dj. Markota), rkt.

4. LJETNI RASPORED
    od 23. lipnja do 24. kolovoza

Mise:
    od utorka do subote u 18,30 sati,
    nedjeljom u 9 i u 18,30 sati.

Župni ured:
    od utorka do petka nakon mise.

Euharistijsko klanjanje:
    četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 1. - 4. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.