27. nedjelja kroz godinu

8. listopada 2023.

Sin vinograda - James Tissot
  1. Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji slavlja naše župne svetkovine i svima koji su uložili dio sebe u život ove župne zajednice! Hvala štovateljima bl. Alojzija Stepinca sa svih strana. Neka njima i vama, po zagovoru bl. Alojzija Stepinca, Gospodin obilno uzvrati!

2. U tijeku je jesenska kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", 0 – 24 sata, te ispred bolnice „Petrova“, 7 – 19 sati.

3. Na drugu nedjelju u mjesecu molimo za naše obitelji.

4. Danas predstavljamo Pastoralni plan naše Župe za godinu 2023. - 2024. Članovi župnih vijeća mogu preuzeti svoj primjerak, a za sve naše obitelji pripremili smo sažetak: Raspored pastoralnih događanja. Hvala svima na trudu i ljubavi u pripremi ovih materijala.

5. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima, a ljubav će naći način!

6. Dođite na listopadske pobožnosti, na čast Kraljici Svete Krunice.

7. Sutra započinje redovita župna kateheza: ponedjeljkom prvopričesnici, utorkom krizmanici, srijedom odrasli.

8. Pozivamo djecu do šestog razreda, a osobito prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a učenike sedmih i osmih razreda, srednjoškolce i studente na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

9. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u utorak, 10. listopada, nakon zavjetne mise u čast bl. A. Stepincu.

10. Zajednica mladih poziva mlade od prvog razreda srednje škole do 25 godina, na svoje susrete utorkom u 20,30 sati.

11. U srijedu, 11. listopada, nakon mise, započinje nova sezona kateheza za odrasle. Tema novog ciklusa je „Gozba Jaganjčeva“. Pridružite se!

12. Pozivamo odrasle koji žele postati katolici i one koji nisu primili sve sakramente kršćanske inicijacije da se uključe u program priprave, koji započinje u četvrtak, 12. listopada, u 19,30 sati.

13. Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za novu 355. akademsku godinu, u četvrtak 12. listopada, u 19 sati, u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca na Kaptolu, predvodi mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački.

14. U subotu, 14. listopada, idemo na Izlet u nepoznato. Polazak je u 8 sati, a cijena karte 27 eura. Prijave u Župnom uredu.

15. Na treću nedjelju molimo za bolesne, nemoćne i one koji skrbe za njih.

16. 10. nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa održat će se u subotu, 21. listopada, u Mariji Bistrici. Središnje euharistijsko slavlje bit će u 11 sati. U 14 sati moli se križni put, a u 15 sati je pobožnost u čast Božjega milosrđa.

17. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun: HR3423400091110672315.

18. NOVA SEZONA župne kateheze i drugih susreta

Jučerašnjim vjeronaučnim hodočašćem Stepinčevim putem od katedrale do Remeta započeli smo novu sezonu župne kateheze i ostalih naših redovitih susreta.

19. TJEDNI RASPORED

BIBLIJSKA ZAJEDNICA:
    ponedjeljak, u 19,00 sati.

ZAJEDNICA MLADIH:
    utorak, u 20,30 sati.

PRVOPRIČESNICI – ponedjeljak:
    A razred u 17,00 sati;
    B razred u 17,50 sati;
    C razred u 18,40 sati.

Kandidati iz drugih škola
    dolaze u bilo koji termin.

KRIZMANICI – utorak:
    A razred u 8,30 ili 14,30 sati;
    B razred u 9,20 ili 15,20 sati;
    C razred u 10,45 ili 16,10 sati.

Kandidati iz drugih škola
    dolaze u bilo koji termin.

KATEHEZA ZA ODRASLE:
    srijeda, nakon mise.

KATEKUMENAT (priprava odraslih za sakramente kršćanske inicijacije):
    četvrtak, u 19,30 sati.

ŽUPNI SUSRETI ŠKOLSKE DJECE
    od 1. do 4. i od 5. do 7. razreda:
    svake druge subote, od 9 do 10 sati, počevši od subote, 14. listopada, kada je susret djece starije školske dobi.
    Susrete mlađe školske djece vode Dorotea Hrenar i Katarina Pernar, a susrete starije djece vodi Ivana Bosnić.

Započele su i redovite
    PROBE ŽUPNIH ZBOROVA:

Dječji zbor
    : subota, u 10 sati
    Zbor mladih: nedjelja, u 17 sati
    Mješoviti zbor: srijeda, u 20 sati.

19:00 euharistijsko klanjanje
19:30 roditeljski sastanak za prvopričesnike

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.