28. nedjelja kroz godinu

9. listopada 2022.

1. Zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji slavlja naše župne svetkovine i svima koji su uložili dio sebe u život ove župne zajednice!
    Hvala štovateljima bl. Alojzija Stepinca sa svih strana.
    Neka njima i vama, po zagovoru bl. Alojzija Stepinca, Gospodin obilno uzvrati!

2. U tijeku je jesenska kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

3. Započeli smo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije.

4. Na drugu nedjelju u mjesecu molimo za naše obitelji.

5. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima, a ljubav će naći način!

6. Udruga „Stepinčeva Savica“ ugošćuje Međunarodnu izložbu „Euharistijska čuda diljem svijeta“, koju je osmislio i izradio bl. Karlo Acutis. Izložba se može pogledati u prostoru Mjesnog odbora, V. Ruždjaka 21, danas od 9 do 20 sati.

7. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u utorak, 11. listopada, nakon mise.

8. Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za novu 354. akademsku godinu (2022./2023.), u četvrtak 13. listopada, u 19 sati, u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca na Kaptolu, predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić.

9. Svakog drugog četvrtka u mjesecu, počevši od 13. listopada, u dosadašnjem redovitom terminu, imat ćemo euharistijsko klanjanje sa zajedničkim razmatranjem, molitvama i pjesmama. Posvetite tih pola sata susretu s Gospodinom.

10. Nakon više od dvije godine, KES Duhovni kutak održat će u našem Pastoralnom centru susret na temu: Oganj.
    Susret, u subotu, 15. listopada, u 17,15 sati, obuhvaća misu, nagovor i klanjanje.

11. 9. nacionalni susret štovatelja Božjega milosrđa održat će se na spomendan sv. Ivana Pavla II., u subotu, 22. listopada, u Mariji Bistrici. Središnje euharistijsko slavlje s obnovom posvete svijeta Božjemu milosrđu bit će u 11 sati. Nakon misnog slavlja bit će štovanje relikvija svetaca Milosrđa: sv. Faustine Kowalske, sv. Ivana Pavla II. i bl. Mihaela Sopoćka, u 14 sati križni put, a u 15 sati pobožnost u čast Božjega milosrđa.

12. Svećeničko ređenje vlč. Ilije Kelića bit će u subotu, 29. listopada, u 10 sati, u Banjoj Luci.
    Za odlazak na ređenje organiziramo autobus iz naše Župe, a karta od 220 kuna uključuje zajednički ručak i posjet trapističkoj opatiji Marija Zvijezda.
    Mlada misa bit će u nedjelju, 30. listopada, u 11 sati, na Jordanovcu, a večernju misu toga dana mladomisnik će slaviti u našoj župnoj crkvi i podijeliti svoj mladomisnički blagoslov.

13. Na treću nedjelju u mjesecu molimo za bolesne, nemoćne i one koji skrbe za njih.

14. Knjiga Svetišta hrvatskoga naroda može se u Župnom uredu nabaviti po promotivnoj cijeni od 220 kn.

15. Prilog za stradale u potresu možete staviti u košaricu ispred ulaza u Župni ured ili u kapelici kod slike Majke Božje.

16. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun Župe: HR3423400091110672315.

17. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Boško ČOSIĆ iz Zagreba (sin Ljupka i Cecilije, dj. Gavrić), rkt. i
    Gordana ČOSIĆ, dj. Drinovac, iz Zagreba (kći Mate i Marice, dj. Džalto), rkt.

Ozdravljenje desetorice gubavaca - James Tissot

19:00 euharistijsko klanjanje
19:30 roditeljski sastanak za prvopričesnike

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.