291. ZAVJETNO HODOČAŠĆE vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu

20. kolovoza 2022.

Pred nama je 291. Zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba u Mariju Bistricu koje će se održati 10. i 11. rujna 2022. godine, pod geslom Hvala ti, Majko, vijek' uz nas budi. Tko će nam pomoći, ako ne ti? Stihovi su to Dragutina Domjanića iz drage nam pjesme Ljiljane bijeli.

Prošle godine hodočastili smo u Mariju Bistricu pod dojmom dvaju zala koja su nas pogodila, potresa i pandemije korona virusa, nadajući se smirivanju zemlje i opasnosti od bolesti. I dok se iznova vraćamo Mariji zahvaljujući za iskazanu pomoć, ove se godine prijašnjim nevoljama pridružila i treća, rat u Ukrajini, nestašice energenata, skupoća i nadasve nesigurna budućnost. Osjećamo kako su ljudski napori preslabi, a neizvjesnost sve veća. Tko će nam pomoći ako ne ti, o Marijo majko Božja i naša, Majko nade i utjehe!

Zato se vraćamo pod skute nebeske Majke tražeći njezinu pomoć za one vrjednote koje su nam tako važne, a ugrožene su: za pomoć u odgovornom roditeljstvu i očuvanju naših obitelji, za pomoć u odgoju i uključivanju djece i mladih u život žive Crkve, za brižno oko i darežljivu ruku za potrebite, za snagu naviještanja i izgradnje društva prožetog evanđeoskim vrjednotama, za pomoć u trenucima kada nas pohode kušnje i bolest. Vidimo da smo u svemu tome slabi, tko će nam pomoći ako ne Marija?

Hodočasteći Mariji nikako ne smijemo zaboraviti svoje bližnje, njihovo duhovno i tjelesno zdravlje, sigurnost. Ne smijemo zaboraviti u svojim molitvama potrebe naše Nadbiskupije koja će 1. listopada ove godine predstavljanjem završnog dokumenta 2. sinode Zagrebačke nadbiskupije okruniti duge i plodonosne susrete te na temelju zaključaka još snažnije krenuti u zajednički hod obnove naše zagrebačke Crkve i izgradnju pravednijeg društva.

PROGRAM HODOČAŠĆA

Subota, 10. rujna 2022.

Hodočasnici pješaci kreću iz Zagreba prema Mariji Bistrici:

• od katedrale preko Sljemena — blagoslov hodočasnika u 5 sati; sveta misa u sljemenskoj kapeli u 9 sati (predvodi mons. Ivan Šaško)
  • iz Čučerja preko Laza — sveta misa u Čučerju u 10,30 sati (predvodi mons. Mijo Gorski)
  • od Sesveta preko Laza — sveta misa u Sesvetama u 9 sati
  • u 18,30 sati ulazna procesija od kapele sv. Ladislava do bazilike
  • u 20 sati Služba svjetla

Nedjelja, 11. rujna 2022.

• u 9 sati zajednička pobožnost Križnog puta
  • u 10,45 sati ulazna procesija od bazilike do crkve na otvorenom
  • u 11 sati sveta misa koju predvodi nadbiskup kardinal Josip Bozanić

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

TAGOVI: hodočašće , Marija Bistrica

16:30 zbor mladih

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.