4. nedjelja došašća

22. prosinca 2019.

4. nedjelja došašća
  1. Zahvaljujemo svima na prilozima za nabavku novih zavjesa, kojima ćemo za Božić dodatno uljepšati ovaj prostor. Prikupili smo 2.490 kuna. Hvala svim darovateljima!

2. Na poziv biskupa danas se u svim crkvama naše Metropolije skupljaju milodari za pomoć stradalima od potresa u Albaniji. Hvala unaprijed svim darovateljima!

3. U ponedjeljak, 23. prosinca, nakon večernje mise idemo u školu okititi bor i jaslice. Dođite pomoći, veselimo se vašem dolasku!

4. Na Badnjak je posljednja zornica, u 6 sati.
    Na Badnjak navečer Misa bdjenja bit će u 20 sati, a Polnoćka u 24 sata. Prije Polnoćke naš Mješoviti zbor održat će kratki božićni koncert.

5. Na Božić: misa zornica u 9 i danja misa 11 sati. Na Štefanje je isti raspored.

6. Od Badnjaka navečer do 6. siječnja mise će biti u školi.
    Župni ured otvara se 2. siječnja.
    Za vrijeme blagoslova obitelji neće biti euharistijskog klanjanja četvrtkom.

7. U nedjelju, 29. prosinca, blagdan je Svete obitelji. Na misi u 9 sati molit ćemo za naše obitelji i blagosloviti djecu.

8. Na Staru godinu u 18,30 sati slavimo misu zahvalnicu. Tom prigodom objavit ćemo župnu pastoralnu statistiku.

9. Na Novu godinu slavimo blagdan Bogorodice Marije i Svjetski dan mira. Mise će biti u 9 i 11 sati.

10. Četvrti od '9 prvih petaka' bit će 3. siječnja. Nakon večernje mise je cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava blagoslovom i misom u subotu u 7,30 sati.

11. Temeljem promišljanja i dogovora Župnoga pastoralnog vijeća, od siječnja će mise subotom biti u 7,30 sati.

12. Na prvu subotu obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

13. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

14. Blagoslov vode bit će uoči Bogojavljenja, u nedjelju, 5. siječnja, u 18,30 sati.

15. Na svetkovinu Bogojavljenja ili Sveta tri kralja obilježava se Dan Djela svetog djetinjstva, dječjeg misijskog djela. Uključimo se molitvom i darovima! Mise će biti u 9 i 11 sati.

16. Budući da nastava započinje 7. siječnja, mise će u tom tjednu biti u Pastoralnom centru.

17. U nedjelju nakon Bogojavljenja slavimo blagdan Krštenja Gospodinova. Tom nedjeljom završava božićno vrijeme, a ujedno započinje vrijeme kroz godinu. Nakon toga možete raskititi borove.

18. Kateheze za mlade održavaju se utorkom u 20,30 sati, a nastavljaju se 14. siječnja.
    Župna kateheza za prvopričesnike nastavlja se 15. siječnja.
    Župna kateheza za krizmanike nastavlja se 22. siječnja.
    Kateheze za odrasle vjernike, srijedom nakon mise, nastavljaju se 22. siječnja.

19. Slavlje prve pričesti bit će u subotu, 16. svibnja, u 10,30 sati.
    Slavlje krizme bit će u subotu, 23. svibnja, u 10,30 sati.

20. NAŠI ĐAKONI spremaju se za mlade mise!

Vlč. Marko DOMINIĆ zaređen je 29. rujna ove godine za đakona Zagrebačke nadbiskupije. Đakonski praktikum obavlja u Župi Navještenja BDM-a, Velika Gorica!

Svećeničko ređenje bit će u subotu, 6. lipnja 2020. godine, u Zagrebu, a mlada misa u našoj Župi, u nedjelju, 7. lipnja, u 10 sati.

Vlč.
    Domagoj TUJMER zaređen je 30. studenoga ove godine za đakona Gospićko-senjske biskupije. Đakonski praktikum obavlja u Slunju!

Svećeničko ređenje bit će u subotu, 27. lipnja 2020. godine, u Gospiću, a mlada misa u našoj Župi, u nedjelju, 5. srpnja, u 10 sati.

Naše đakone i dalje pratimo svojim molitvama. Pozivam sve da se uključite u pripravu i slavlje mladih misa, svatko prema svojim mogućnostima i velikodušnosti.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"