4. nedjelja kroz godinu

2. veljače 2020.

4. nedjelja kroz godinu
  1. Danas je blagdan Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica, koji se slavi i kao Dan posvećenog života. Molimo za sve koji su svoj život posvetili Bogu u bilo kojem obliku posvećenog života.

2. Na prvu nedjelju veljače slavi se Dan života. Roditelji su suradnici Božji u darivanju života. Preporučimo Bogu Ocu da obitelji prihvaćaju i žive taj dar.

3. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

4. Danas je novi susret djece mlađe školske dobi, u 10,30 sati, u vjeronaučnoj dvorani.

5. Danas završava Kursiljo – Mali tečaj kršćanstva za krizmanike. Pratimo krizmanike i voditelje svojom molitvom.

6. Sutra je spomendan sv. Blaža, biskupa i mučenika. Nakon večernje mise bit će blagoslov grla.

7. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom u 19 sati.

8. Zajednica mladih poziva na susrete mladih utorkom, u 20,30 sati.

9. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

10. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati. Dođite!

11. Pred nama je prvi petak, peti od '9 prvih petaka' posvećenih Presvetom Srcu Isusovu. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti svete sakramente, te slavimo misu za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Nakon mise bit će cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu misom u 7,30 sati.

12. Na drugu subotu u mjesecu, 8. veljače, od 9 do 10 sati, održat će se novi susret učenika od 5. do 7. razreda OŠ-a.

13. Na drugu nedjelju veljače slavi se Svjetski dan braka. Čestitamo svim bračnim parovima, te molimo da cijelo naše društvo sve bolje prepoznaje vrijednost i svetost crkvenog braka.

14. U organizaciji Udruge Stepinčeva Savica, Ivana Bandov, dipl. iur., voditeljica Odjela za pravne poslove u Glavnom tajništvu Ministarstva pravosuđa, održat će u nedjelju, 9.veljače, u 17 sati, u prostorijama MO-a Trnjanska Savica, V. Ruždjaka 21 (treći plato), predavanje o suđenju bl. Alojziju Stepincu pod naslovom Nepravedno osuđen. Dođite!

15. Na Stepinčevo, 10. veljače, 60. je obljetnica Blaženikove smrti. U našoj su Župi mise u 7,30 i 17 sati. Središnja proslava je u katedrali u 19 sati. Devetnica u Krašiću započinje danas, a trodnevnica u katedrali i kod nas 7. veljače.

20:30 zajednica mladih

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.