Posveta Lateranske bazilike

9. studenoga 2014.

Posveta Lateranske bazilike
  1. Još danas! Potpuni oprost za pokojnike čije su duše u čistilištu mogu postići vjernici koji su se istinski pokajali, uz potpuni otklon duše od želje za bilo kakvim grijehom, ako po dopuštenju ordinarija u nedjelju poslije Dušnog dana (danas), pohode neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmole Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca te mole za pokojne.
  2. Od nedjelje 9. studenog na izlazu iz škole moći ćete kupiti prigodne narukvice u sklopu tradicionalne božićne akcije Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Ovogodišnja akcija odvija se pod nazivom „Sve je moguće!“. Narukvice su namijenjene prvenstveno srednjoškolskoj djeci i mladima, ali i obiteljima i starijima te se prodaju po cijeni od 5 kn. Osim kao sredstvo kojim će se prikupiti novac za Župni caritas i za Caritas Zagrebačke nadbiskupije, narukvice služe i kao jedan od vidova pripreme za 2. nacionalni dan obitelji. Podržite ovu akciju! Odbor Župnog Caritasa
  3. Mjesečni susret molitelja žive krunice održat će se u ponedjeljak, 10. studenoga u 17 sati. Pozivamo i druge župljane koji su spremni dnevno izmoliti jednu deseticu krunice za izgradnju naše Župne crkve da se pridruže ovom krugu molitelja i dođu na susret.
  4. Svakog 10-og u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast bl. Alojziju Stepincu. Tijekom ove godine u svim se župama Zagrebačke nadbiskupije na taj dan organizira euharistijsko klanjanje za potrebe našeg naroda i za kanonizaciju kardinala Stepinca. Klanjanje će biti, kao i četvrtkom, nakon mise.
  5. Zajednica mladih na svojim susretima obrađuje temu: Veliki proroci, a ovoga tjedna na redu je Daniel. Veselimo se vašem dolasku!
  6. Četvrtkom nakon mise ostajemo na euharistijskom klanjanju.
  7. I sljedeće nedjelje nastavljamo sa susretima djece školske dobi. Susret je u dvorani Pastoralnog centra, u 10,30 sati. Pozivamo svu zainteresiranu djecu da se priključe!
  8. U subotu, 6. prosinca idemo na adventski program u Salzburg. Posjetit ćemo Hrvatsku katoličku misiju bl. Alojzija Stepinca. Polazak je u 2 sata ujutro ispred škole. Cijena je 220 kn. Potrebna je osobna iskaznica. Karte možete nabaviti u Župnom uredu. Rezervacije vrijede 2 dana.
  9. Preporučujemo naš Župni molitvenik, s molitvama i pjesmama u čast bl. Alojziju Stepincu, tekstovima najčešćih zajedničkih pobožnosti u našoj Župi i drugim važnijim molitvama. Cijena 15 kuna.
  10. Blagoslov doma i obitelji. Pozivamo one koji su se 1) nedavno doselili na područje naše Župe i 2) one koji do sada nisu primali tradicionalni božićni blagoslov obitelji da se tijekom ovoga mjeseca prijave u Župni ured. Prijavnice možete dobiti na ulazu ili preuzeti s naše web stranice (pdf ili MSWord).. Ispunjene nam vratite do kraja mjeseca studenog (papirom, faksom, e-poštom ...).  Pozivamo one koji će zbog školskih praznika nakon Božića otići iz Zagreba da se ranije jave za naknadni termin. Po potrebi, na blagoslov se može ići i tijekom došašća.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.