Učenici OŠ Jure Kaštelana pobjednici Vjeronaučne olimpijade

27. travnja 2024.

Završeno je 51. državno natjecanje iz Vjeronauka u srijedu 24. travnja, u dvorani OŠ u Baški na otoku Krku koje je okupilo 44 ekipe iz cijele Hrvatske, odnosno 176 učenika i 44 mentora. Tema natjecanja bila je Socijalni nauk Crkve. Posljednjeg se dana natjecalo po pet najbolje plasiranih ekipa iz kategori-ja osnovnih, srednjih i strukovnih škola. Odluku o konačnom poretku i pobjedni-cima saznalo se nakon tzv. Milijunaka.

Prvo mjesto osvojile su: OŠ Jure Kaštelana iz Zagreba, Gimnazija iz Nove Gradiške i Obrtnička škola Koprivnica. Drugo mjesto zauzele su: OŠ Mato Lovrak iz Nove Gradiške, XV. gimnazija iz Zagreba i Srednja strukovna škola iz Vinkovaca. Treće plasirani bili su: OŠ Lasinja, I. gimnazija iz Zagreba i Obrtnička škola iz Osijeka.

Svima navedenima uručene su medalje i priznanja. Krčki biskup Ivica Petanjak čestitao je svima te ih obradovao viješću kako će tri prve ekipe iz osnovnih i četverogodišnjih srednjih škola te pobjednička ekipa strukovnih škola od Hrvatske biskupske konferencija biti nagrađene besplatnim putovanjem u Rim. Svima je zaželio puno uspjeha i blagoslovio ih. Uz instrumentalnu pratnju ekipe Obrtničke škole iz Koprivnice, biskup Petanjak predvodio je pjevanu molitvu Kraljice neba. Sve je pozdravio i ravnatelj OŠ Fran Krsto Frankopan iz Krka te organizatorima uručio prigodne poklone.

www.zg-nadbiskupija.hr

OŠ Jure Kaštelana pobjednicima je priredila svečani doček, a naša Župa ih nagrađuje hodočašćem na Trsat.

POBJEDNIČKA EKIPA:
Rok Ivan Janković (5.r.), Marija Sajko (5.r.), Lucija Katić (6.r ), Gabrijel Grujić (7.r.).
Mentor: Nada Vlajčević, vjeroučiteljica

Čestitamo Roku, Mariji, Luciji i Gabrijelu na ostvarenom uspjehu! Zahvaljujemo roditeljima koji su pomagali tijekom priprema, a posebno vjeroučiteljici Nadi na svesrdnom zalaganju, poticanju i usmjeravanju!

Hvala bl. Alojziju Stepincu koji je svojim zagovorom izmolio veliku radost našoj Župi o 25. obljetnici osnutka. Aleluja!

ČESTITKA!

Socijalni nauk imate u glavi
Sad uživajte, ništa vam ne fali.
Družite se, osmijeh na lice
Skupljajte u srcu sve lijepe sličice.

Hvala vam djeco, ponos ste naš
A vaše zajedništvo je najveći trofej vaš.
Najbolji ste, znajte, ali ostanite skromni
I ostavit ćete na sve dojam ogromni.

A Vama, Nado, od srca hvala!
Voditi našu djecu - nije to stvar mala.
Puno je tu truda uloženo do sada
Da ovako stasa naša družina mlada.

Zato svi skupa zadovoljni hodite
I pred papu u Rim naše želje vodite.
A na putu tom neka uz vas bude
Blagoslov župnog blaženika koji okuplja male ljude.

A tko zna, možda vaš uspjeh donese i više
Crkvu župnu skoro, o kojoj se već puno piše.
Neka vas prati Božji blagoslov
Od srca čestitamo, za državni naslov!

Danijela Katić

Pobjednička ekipa

TAGOVI: djeca , vjeronaučna olimpijada , vjeronauk

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 653 | god. 15. | 12.5.2024.