Župne obavijesti: 1. prosinca 2013. (1. ned. došašća)

30. studenoga 2013.

Župne obavijesti: 1. prosinca 2013. (1. ned. došašća)

U srijedu, 27.11.2013. održana ja zadnja u nizu kateheza za odrasle u Godini vjere. Tema je bila "Promicanje dostojanstva braka i obitelji" (Gaudium et spes br. 47-52). Time je zaokružen niz kateheza za odrasle koje su održavane zadnjih godinu dana. Zahvaljujemo svima koji su redovito sudjelovali u katehezama i time dali svoj doprinos produbljivanju poznavanja Katekizma Katoličke Crkve i Dokumenata Drugog Vatikanskog Koncila. Zahvaljujemo našem vjeroučitelju Igoru Hercegu na velikodušnosti i trudu koje je uložio u ove kateheze.

Danas u 9 sati je predstavljanje prvopričesnika a u 18 sati predstavljanje krizmanika. Pratimo ih svojom molitvom.

Današnji referendum želi potvrditi da je brak životna zajednica muškarca i žene
. Sudjeluj! Tvoje ZA je važno!

Još danas možete potpisati zahtjev za raspisivanje referenduma o službenoj uporabi jezika i pisma nacionalnih manjina.

Prvom adventskom nedjeljom započinje došašće, vrijeme pobožnog i radosnog iščekivanja Božića. Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornica! Na početku svake zornice molimo jutarnju molitvu iz Božanskog časoslova. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

Od ovoga tjedna upisujemo mise za sljedeću godinu. Svakoga petka je tzv. kolektivna misa, tj. misa na više nakana. Kod takvih misa vjernici ne daju puni iznos misnog stipendija (50 kn), nego dragovoljni prilog.

U okviru nadbiskupijskih kateheza za odrasle, u utorak, 3. prosinca, s početkom u 18,45 sati, župnik će održati katehezu na temu: ODGOVORNOST. Nakon kateheze održat će se sjednica Župnoga pastoralnog vijeća.

Susret zajednice mladih
održava se i ove srijede, 4. prosinca, u 20,30 sati u Pastoralnom centru. U sklopu mjesečne teme ''Pozvani na svetost'', ove srijede obradit ćemo temu: ''Marica Stanković – na putu prema svetosti.'' Veselimo se vašem dolasku!

Euharistijsko klanjanje
je četvrtkom nakon večernje mise.

Pred nama je prvi petak u mjesecu, treći u našoj pobožnosti Devet prvih petaka. Toga dana posjećujemo bolesnike. Koji žele da ih svećenik pohodi, neka se jave u Župni ured.

Na prvu subotu
obnavljamo posvetu Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu i molimo za duhovna zvanja.

U subotu, 7. prosinca idemo na adventski program u austrijski Klagenfurt. Polazak je u 7 sati ispred škole. Cijena je 130 kn. Karte možete nabaviti u Župnom uredu.

Sljedeći susret srednjoškolaca održat će se u subotu, 7. prosinca, u 10 sati u Pastoralnom centru, na temu: ''Sačuvajmo Boga u Božiću'', uz prigodnu božićnu radionicu.

Sljedeće nedjelje započinje Tjedan Caritasa. Više o akcijama Caritasa Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatskog Caritasa pogledajte na njihovim web-stranicama: caritas.hr i czn.hr. U našoj Župi organizirat ćemo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, 12. do 15. prosinca. Pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 13. prosinca, nakon mise. Hvala svim ljudima dobre volje!

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.