Župne obavijesti: 15. rujna 2013. (24 ned. kroz god.)

14. rujna 2013.

Župne obavijesti: 15. rujna 2013. (24 ned. kroz god.)

Od danas su mise po redovitom rasporedu: 9, 11 i 19 sati.

Danas u 9 sati, u zajedništvu sa školskom djecom i mladima, roditeljima i školskim djelatnicima zazivamo Duha Svetoga na novu školsku i pastoralnu godinu.

Naša Župa ponovno organizira tradicionalnu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do nedjelje, 19. do 22. rujna. Crkva, osim što je misijska, po svojoj je naravi i karitativna zajednica. Zato pozivamo sve koji žele pomoći u pripremi i podjeli paketa da dođu na dogovor u Župni ured, u petak, 20. rujna, nakon mise. Hvala svim ljudima dobre volje!

Ovoga tjedna započinju redovite probe župnih zborova: Mješoviti zbor utorkom i četvrtkom u 20 sati, Zbor mladih subotom u 16 sati, a Dječji zbor nedjeljom u 10 sati.  Primamo nove članove!

Uskoro započinje župna katehetska priprava djece za primanje sakramenata. Pozivamo roditelje učenika trećih i osmih razreda OŠ, koji nisu ovoga tjedna bili na roditeljskom sastanku, a žele djecu uključiti u ovu pripravu, da se što prije jave u Župni ured.

Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

Naš Mješoviti zbor i Mješoviti župni zbor iz Dugava pozivaju vas u srijedu, 18. rujna, u Dugave na koncert, nakon večernje mise na početku trodnevnice uoči Župnog blagdana sv. Mateja, koji se slavi 21. rujna.

Prvi susret zajednice mladih u novoj pastoralnoj godini bit će u srijedu, 25. rujna u 20,30 sati u Pastoralnom centru.
Mladi pozivaju druge mlade iz naše Župe da se aktivnije uključe u život svoje Župne zajednice.

Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

Približava se proslava naše Župne svetkovine i 15. obljetnice proglašenja blaženim kardinala Stepinca, 3. listopada 2013. Duhovna priprava započet će u subotu, 28. rujna, sudjelovanjem u slavlju beatifikacije Miroslava Bulešića.
Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana. Više detalja o programu priprave i proslave sljedeće nedjelje.

U subotu, 28. rujna, u pulskoj areni bit će beatifikacija mučenika Miroslava Bulešića. Više informacija o novom blaženiku i samom slavlju potražite na: www.miroslavbulesic.hr. Karte za autobus, po cijeni od 140 kuna, mogu se nabaviti u Župnom uredu. Polazak je u 5 sati ujutro, ispred škole.

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.