Župne obavijesti: 19. svibnja 2013. (Pedesetnica-Duhovi)

18. svibnja 2013.

Župne obavijesti: 19. svibnja 2013. (Pedesetnica-Duhovi)

Danas slavimo Duhove, jednu od najstarijih svetkovina Crkve. Duhovi nadomještaju židovski blagdan Pedesetnice, koji se slavio 50 dana nakon Pashe i kojim se slavilo sklapanje Starog saveza na brdu Sinaj. Kršćani slave Duhove pedeseti dan nakon Uskrsa kada je Isus Krist ispunio obećanje dano apostolima i izlio na njih Duha Svetoga, treću božansku osobu.

Večeras nakon mise bit će predstavljanje ignacijanskih duhovnih vježbi u svakodnevnici koje organizira zajednica Injigo. Više na: www.injigo.com.

Građanska inicijativa „U ime obitelji”
prikuplja potpise za raspisivanje referenduma s pitanjem: „Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?“ Hrvatska biskupska konferencija podupire ovu inicijativu. Potpisi se stoga prikupljaju i ispred naše škole nakon svih svetih misa, a uz potpis vam treba i MBG. Ponesite i dijelite promidžbene letke.

Današnjom svetkovinom završava vazmeno vrijeme crkvene liturgijske godine te se nastavlja vrijeme kroz godinu: misna čitanja 7. tjedna, a u časoslovu Psaltir III. tjedna.

Sutra započinje ljetni kvatreni tjedan u kojem su vjernici pozvani na intenzivniju molitvu i djela pokore i ljubavi. Tjedan je posvećen molitvi za posvetu ljudskoga rada i za urod zemlje.
Kvatreni tjedan završava bogoslužjem kvatri, u subotu, 25. svibnja.

Nakon završetka Natječaja za idejno rješenje naše Župne crkve i parka organizira se izložba nagrađenih radova, koju možete pogledati u Zg Forumu, Gajeva 27, u razdoblju od 22. do 28. svibnja, od 13 do 18 sati.
Zajednički posjet župljana predviđen je za subotu, 25. svibnja u 10.30 sati.

Pozivamo vas na kateheze za odrasle, srijedom nakon mise. Sadržaj kateheze od 15. svibnja, o četvrtoj Božjoj zapovijedi možete pročitati u KKC-u, br. 2196-2257.

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 19 sati.

U nedjelju, 26. svibnja, nakon večernje mise, Mješoviti zbor naše Župe i Župe sv. Mateja iz Dugava predvode glazbenu molitvu Marijina slavlja. Dođite svi!

Svetkovina Tijelova slavi se u četvrtak, 30. svibnja. Mise će biti u 10 s procesijom i u 19 sati.

Blagdan Majke Božje od Kamenitih vrata slavi se u petak, 31. svibnja. Misa je u kapeli u 17.30, a u katedrali u 19 sati.

U subotu, 8. lipnja, idemo na hodočašće u Padovu. Polazak je u 1 sat ujutro. Cijena je 230 kuna. Prijave u Župnom uredu.

Ženidbu namjeravaju sklopiti
1. Marko Prstec iz Zagreba (sin Josipa i Ðurđice, dj. Holiček), rkt. i Marija Grabar iz Blaškovca (kći Vlade i Vesne, dj. Kiš), rkt.
2. Miro Franceković iz Svete Nedelje (sin Zlatka i Marine, dj. Budi), rkt. i Maja Ana Šlehan iz Zagreba (kći Mladena i Ðurđe, dj. Bolarić), rkt.
3. Franjo Tikvić iz Čajdraša, BiH (sin Vinka i Nevenke, dj. Palavra), rkt. i Davorka Matasović iz Zagreba (kći Davora i Anke, dj. Vuković), rkt

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.