Audio & Video

Izdvojeno (4. LISTOPADA 2016.)

(Laudato TV)

Završna proslava Stepinčeva na Trnjanskoj Savici 3. listopada počela je svetom misom u prepunom Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca, a nastavljena i kulminirala procesijom sa svijećama te molitvenim bdijenjem i programom u parku u kojemu je planirana gradnja Župne crkve posvećene bl. Alojziju Stepincu.

Sutra je dan Gospodnji (01. LISTOPADA 2016.)

(Hrvatski katolički radio)

Susret u dijalogu (26. RUJNA 2016.)

(HRT Radio, I. program)

U emisiji razgovaramo o izgradnji crkvi u gradu Zagrebu. Povod tome je izgradnja katoličke crkve i pastoralnog prostora u parku na Trnjanskoj Savici čemu se protive građani okupljeni u Inicijativi Čuvamo naš park. Župa blaženoga Alojzija Stepinca na Savici dobila je sve dozvole za gradnju, a građani žele sačuvati zelenu površinu u kvartu. Zašto u novome Zagrebu nedostaje crkvi i zašto njihova gradnja izaziva prosvjede građana? Je li moguće ubuduće izbjeći ovakve situacije? Kako se planira gradnja sarkalnih objekata u novima kvartovima? U emisiji gostuju - u ime grada Zagreba, savjetnik za vjerska pitanja Stipo Zeba, župnik župe Bl. Alojzija Stepinca na Trnjanskoj Savici Antun Vukmanić i u ime inicijative Čuvamo naš park - Igor Kramarić. Telefonom nam se pridružuju i pomoćni zagrebački biskup Mijo Gorski te arhitekt i idejni autor crkve na Savici Aleksandar Bašić. Uređuje i vodi Blaženka Jančić.

IZ RIZNICE ŽUPNIH ZAJEDNICA - župa bl. Alojzija Stepinca, Savica (13. RUJNA 2016.)

(Radio Marija)

Izdvojeno – Gradnja Crkve blaženoga Alojzija Stepinca na zagrebačkoj Savici (26. KOLOVOZA 2016.)

(Laudato TV)

U zagrebačkom kvartu Savica godinama se čeka gradnja Crkve hrvatskoga nadbiskupa, kardinala, blaženika Alojzija Stepinca. Župa je osnovana 1999. godine, a nema primjerenog prostora za služenje Svete Mise, okupljanje ljudi. Tako je kao pomoćna lokacija poslužila i Osnovna škola Jure Kaštelana. Grad Zagreb izdao je lokacijsku dozvolu za gradnju Crkve 9. kolovoza 2016. godine. Dozvola je nepravomoćna dok traje rok za žalbe. Nakon isteka roka, čeka se rješenje Ministarstva graditeljstva.

Javnost je u posljednje vrijeme mogla susresti mnoge argumente i protuargumente. Posebno na relaciji župa – inicijativa ”Čuvajmo naš park”. Pitali smo stanare i stanarke o čemu je riječ?

ZOOM ZG (22. SRPNJA 2016.)

(Z1 televizija)

TRAG VJERE (18. SRPNJA 2016.)

(Hrvatski radio, I. program)

MIR I DOBRO (17. SRPNJA 2016.)

(HRT)

CRKVA NA SAVICI (15. SRPNJA 2016.)

(Hrvatski katolički radio)

PRIJENOS SVETE MISE - TIJELOVO (26. SVIBNJA 2016.)

(Hrvatski radio, I. program)

HRT PRIJENOS MISE (23. KOLOVOZA 2015.)

(HRT na zahtjev)

SPOT SNIMAN U KAPELI NAŠEGA PASTORALNOG CENTRA (STUDENI 2014.)

(snimila zajednica Duhovni kutak - bivši i sadašnji učenici XI. gimnazije, Zagreb)

STEPINČEVO 2014. - KONCERT ZBORA MLADIH (28. RUJNA 2014.)

PRIJENOS SVETE MISE - POSVETA ŽUPE BEZGREŠNOM SRCU MARIJINU (13. LISTOPADA 2013.)

(Hrvatski radio, I. program)

PRIJENOS SVETE MISE - DUŠNI DAN (2. STUDENOG 2014.)

18:30 večernja misa

(osim ponedjeljka)