Ispovijed

No, Kristov poziv na obraćenje odzvanja i sada trajno u životu kršćana. To drugo obraćenje je trajan zadatak cijele Crkve, koja "u svom krilu obuhvaća grešnike" i koja, "u isti mah sveta i uvijek potrebna čisćenja, neprestano vrši pokoru i obnovu". To nastojanje oko obraćenja nije samo ljudsko djelo: pokret je "raskajanog srca" (Ps 51,19), što ga milost privlači i potiče da odgovori milosrdnoj ljubavi Boga koji nas je prvi ljubio. (KKC 1428)

U pripremi za pomirenje s Bogom, obavljamo ispit savjesti, pomoću kojeg se prisjećamo svojih grijeha učinjenih mišlju, riječju, djelom i propustom. Za dobru pripremu korisni su već napisani prijedlozi ispita savjesti, koji pomažu da ne preskočimo neki dio svoga života. Ispit savjesti možemo prilagoditi svojim trenutnim okolnostima. Evo nekoliko prijedloga:

18:30 večernja misa

(osim ponedjeljka)