1. nedjelja došašća

3. prosinca 2017.

1. nedjelja došašća
  1. Danas završava Mali tečaj kršćanstva – KURSILJO, koji se po prvi puta održava u našoj Župi. Sve sudionike i voditelje pratimo molitvom!

2. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

3. Danas na misi u 9 sati predstavljamo prvopričesnike, a u 18,30 sati krizmanike. Pratimo ih molitvom!

4. Prvom nedjeljom došašća započinje nova crkvena godina i vrijeme priprave za Božić.
    Tijekom došašća pozivamo vas na mise zornice, svakog jutra osim nedjeljom, u 6 sati. Kapela se otvara u 5,30 sati.
    Na početku svake zornice molimo Jutarnju iz Božanskog časoslova.
    Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

5. Zajednica mladih „Duhovni kutak“ organizira molitvenu večer za mlade u ponedjeljak, 4. prosinca. Program započinje nagovorom u 19,30 sati, slijedi sveta misa i euharistijsko klanjanje. Susret predvodi don Marinko Miličević.

6. U utorak, 5. prosinca, nakon mise, završava prvi ciklus župne kateheze za odrasle u ovoj vjeronaučnoj godini. Kateheze vodi Igor Herceg, vjeroučitelj.

7. Euharistijsko klanjanje u došašću je četvrtkom nakon zornice i od 17 sati.

8. Od 5. prosinca upisujemo mise za sljedeću godinu. Odjednom je moguće upisati najviše tri nedjeljne mise, a mise na kolektivnu nakanu slavimo utorkom i petkom. Misni stipendij iznosi 50 kn.

9. U četvrtak, 7. prosinca, s početkom u 18,30 sati, održat će se sjednica Župnog pastoralnog vijeća.

10. U subotu, 9. prosinca, u 15 sati, u školi će animatori mladih održati adventsku duhovnu obnovu za krizmanike.

11. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u nedjelju, 10. prosinca, u 10,15 sati.

12. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, od 10,30 sati. Susrete vode animatori mladih naše Župe. Pozivamo djecu da se priključe!

13. Sljedeće nedjelje, nakon svake mise, možete pogledati prezentaciju građanske inicijative „Istina o Istanbulskoj“, o razlozima neprihvatljivosti Istanbulske konvencije i posljedicama rodne ideologije u svijetu, a sve u cilju sprječavanja njezine ratifikacije u Hrvatskom saboru!
    Više na: www.istinaoistanbulskoj.info

14. BOŽIĆNA ISPOVIJED bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 15. prosinca, od 9 sati. Božićna ispovijed za mlade i odrasle bit će u subotu, 16. prosinca, u 16,30 sati, u školi.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale