1. nedjelja došašća

2. prosinca 2018.

1. nedjelja došašća
  1. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

2. Danas na misi u 9 sati predstavljamo kandidate za prvu ispovijed i prvu pričest, a u 18,30 sati kandidate za krizmu. Pratimo ih svojom molitvom!

3. Danas je novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, u 10,30 sati. Pridružite se!

4. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

5. Zajednica mladih poziva na novi ciklus susreta mladih, srijedom u 20 sati.

6. Prvom nedjeljom došašća započinje nova crkvena godina i priprava za Božić.

7. U došašću ćemo svakog jutra u 6 sati u kapeli slaviti mise zornice. Na početku svake zornice molimo Jutarnju iz Božanskog časoslova. Kapela se otvara u 5,30 sati. Nedjeljom nema zornice. Svagdanje večernje i sve nedjeljne mise ostaju prema redovitom rasporedu.

8. Od 4. prosinca, u uredovno vrijeme, upisujemo mise za sljedeću godinu.
    Kod upisa više misa nije moguće upisati više od tri nedjeljne mise.
    Misni stipendij iznosi 50 kn, a može se dati za mise do kraja kolovoza.
    Mise na kolektivnu nakanu slavimo utorkom i petkom, a za njih se daje dobrovoljni prilog.

9. Euharistijsko klanjanje svakoga je četvrtka nakon zornice i od 17 sati.

10. Pred nama je prvi petak u mjesecu, treći od '9 prvih petaka', posvećenim Presvetom Srcu Isusovu. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne osobe koje ne mogu doći u crkvu, a sv. misu prikazujemo i za sve naše dobročinitelje. Nakon večernje mise započinje cjelonoćno klanjanje pred Presvetim, koje završava u subotu prije zornice.

11. Na drugu subotu u mjesecu, 8. prosinca, održat će se novi susret djece od 5. do 7. razreda osnovne škole. Susret će se održati u Pastoralnom centru, od 9 do 10 sati.

12. Istoga dana idemo na adventski program u Ljubljanu. Polazak je u 9 sati ujutro ispred Pastoralnog centra.

13. BOŽIĆNA ISPOVIJED bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 14. prosinca, od 9 sati.
    Pokorničko bogoslužje i ispovijed za mlade i odrasle bit će u subotu, 15. prosinca, u 9 sati, u školi.

14. Uoči adventa prije tri godine u našu smo kapelu postavili razglas. A u dvorani? Ima tona – nema slike! Započeli smo akciju „za sliku u dvorani“! Hvala vam!

15. Pri izlasku iz crkve možete uzeti redoviti katolički tisak: Glas Koncila, Mak, župni listić i ostalo.
    Na stolu pred školom je sve besplatno. Uzmite, čitajte i dajte drugima da čitaju.

16. Svima neka je blagoslovljena današnja nedjelja i tjedan koji smo započeli!

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"