1. nedjelja došašća

27. studenoga 2022.

1. Danas na misi u 10 sati predstavljamo kandidate za prvu ispovijed i prvu pričest, a u 18,30 sati kandidate za krizmu. Pratimo ih svojom molitvom!

2. Prvom nedjeljom došašća započinje nova crkvena godina (A) i priprava za Božić.

3. U došašću ćemo svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati slaviti mise zornice. Kapela se otvara u 5,30 sati.
    Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje redovito, u 18,30 sati.
    Župni ured bit će otvoren redovito, od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Euharistijsko klanjanje je četvrtkom pola sata nakon mise, te petkom cjelonoćno.

4. Od 29. studenoga, upisujemo mise za sljedeću godinu. Kod upisa više misa nije moguće upisati više od tri nedjeljne mise.
    Misni stipendij može se dati za mise upisane do kraja lipnja.

5. Pred nama je prvi petak. Toga dana posjećujemo bolesne i nemoćne. Nakon večernje mise započinje cjelonoćno klanjanje pred Presvetim.

6. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

7. Novi susret djece starije školske dobi, od 5. do 7. razreda, bit će u subotu, u 9 sati, a susret Obiteljske zajednice u 16 sati.

8. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

9. U nedjelju, 4. prosinca, u 16 sati, pozivamo vas na promociju knjige Mije Barade „Isus, Dobri pastir“. Autor će predstaviti knjigu, te predvoditi meditativno - molitveni program do mise u 18,30 sati, a nakon mise molitvu za izgradnju crkve.

10. U utorak, 6. prosinca, nakon večernje mise, bit će predstavljanje knjige „Duhovni lik svetog blaženika Alojzija Stepinca, neustrašivog branitelja božanske istine“, autora vlč. Krešimira Bulića, župnika Župe bl. Alojzija Stepinca, Budaševo.

11. BOŽIĆNA ISPOVIJED bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 16. prosinca, od 9 sati.
    Pokorničko bogoslužje za sve bit će u subotu, 17. prosinca, od 9 do 11 sati.

12. Prilog Za potrebe Župe i Obiteljski dar možete donijeti u Župni ured ili uplatiti na račun Župe: HR3423400091110672315.

13. Stigli su novi kalendari. Provjerite!

Dvije žene u mlinu - James Tissot

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje