1. nedjelja došašća

3. prosinca 2023.

1. Danas na misi u 9 sati predstavljamo kandidate za prvu ispovijed i prvu pričest, a u 18,30 sati kandidate za krizmu. Pratimo ih svojom molitvom!

2. Prvom nedjeljom došašća započinje nova crkvena godina, liturgijski ciklus B i priprava za Božić.

3. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

4. U došašću ćemo svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati slaviti mise zornice, uzmolitvu Jutarnje iz Božanskog časoslova. Kapela se otvara u 5,30 sati.

Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje redovito, u 18,30 sati.

Župni ured bit će otvoren redovito, od utorka do petka, od 17 do 18 sati.

Euharistijsko klanjanje ječetvrtkom pola sata nakon (svake) mise, te petkom cjelonoćno.

5. Od 5. prosinca upisujemo mise za sljedeću godinu. Kod upisa više misa nije moguće upisati više od tri nedjeljne mise.
    Misni stipendij u iznosu od 7 eura može se dati za mise upisane do kraja lipnja.

6. Susret djece starije školske dobi, d 5. do 7. razreda, bit će u subotu, u 9 sati.

7. Duhovna obnova za krizmanike, kandidate iz sedmih i osmih razreda, bit će u subotu, 9. prosinca, od 14 do 19 sati, u školi. Unutar programa bit će i prigoda za ispovijed. Voditelje i sudionike preporučujemo u vaše molitve.

8. Na drugu nedjelju u mjesecu molimo za naše obitelji.

9. U nedjelju, 10. prosinca, održava se dobrotvorna akcija „KOLAČI za MATIJU“ kojom ćemo pomoći našem dragom župljaninu Matiji Kosu, članu Dječjeg zbora, za nabavku nadogradnje za kolica, što će mu olakšati kretanje.
    Molimo domaćice/-ne da ispeku kolače i donesu u školu, u subotu, 9. prosinca, od 16 do 17 sati. Pozivamo sve župljane da kupnjom kolača podrže ovu akciju.

10. Pokorničko bogoslužje i božićna ispovijed za sve župljane bit će u subotu, 16. prosinca, od 9 do 11 sati, u školi.

11. Stigli su novi kalendari: 13-lisni, jednolisni i džepni, te mala i velika Danica. Provjerite!

James Tissot

19:30 biblijska zajednica

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.