11. nedjelja kroz godinu

14. lipnja 2020.

1. MLADA MISA
    vlč. Marko Dominić

Pozivamo sve koji žele pomoći u malim praktičnim zadacima organizacije mlade mise, da dođu sutra, u 19 sati, u Pastoralni centar. Pridružite se – imamo posao za svakoga: priprema oltara i prostora, podjela hrane i pića, redari i dr.

Vlč. Marko će biti zaređen za svećenika u subotu, 20. lipnja, u 10 sati, na Mariji Bistrici. Za odlazak na misu ređenja vjernici su slobodni sami se organizirati.

U subotu navečer organiziramo novu Molitvenu šetnju po Savici. Hodajući u tišini, sa svijećama, u srcu prikupljamo vrlo konkretne nakane naše Savice, potaknute događajima, osobama, objektima pored kojih prolazimo, te sve nakane donosimo pred Gospodina. Molitvena šetnja započinje u 21 sat pred Pastoralnim centrom, kada u molitvenim skupinama krećemo „u šetnju“ različitim rutama do škole, gdje ćemo se okupiti na klanjanju.

U noći sa subote na nedjelju, u školi će biti cjelonoćno klanjanje pred Presvetim kao neposredna duhovna priprava za mladu misu. Zajedničko klanjanje počinje po dolasku s Molitvene šetnje, oko 21,30 sati, a u tišini se nastavlja do 8 sati ujutro.

Na dan mlade mise, u nedjelju, 21. lipnja, s početkom u 8 sati, ispred škole će biti molitveno-glazbeni program kao priprava za mladu misu.

Mladomisničko slavlje započinje u 9 sati; predslavi vlč. Marko, a propovijeda vlč. Tomislav Šagud.

Nakon mise predviđen je nastavak slavlja uz prigodni domjenak na otvorenom.

MLADA MISA
    vlč. Domagoj Tujmer

Vlč. Domagoj Tujmer bit će za svećenika zaređen u subotu, 27. lipnja, u Gospiću. Zbog ograničenog broja mjesta u gospićkoj katedrali ne preporučujemo brojnije sudjelovanje naših župljana.

Njegova mlada misa bit će u nedjelju, 5. srpnja, u 10 sati, također ispred škole.

Naše ređenike i dalje pratimo svojim molitvama. Preporučujemo župljanima da se uključe i novčanim prilozima jer će se zbog epidemioloških razloga hrana i piće nabavljati organizirano. Hvala svima!

2. Danas u 9 sati slavimo misu zahvalnicu za prvopričesničko slavlje i za kraj školske godine. Pogledajte unatrag i prepoznajte razloge zahvale!

3. Na drugu nedjelju u mjesecu molimo za naše obitelji.

4. Župni ured otvoren je od utorka do petka, u 19 sati.

5. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

6. U nedjelju, 28. lipnja, župnik Antun Vukmanić proslavit će svoj srebrnomisnički jubilej: 25 godina od svećeničkog ređenja. Bogu hvala! Misa je u 9 sati.

7. Svoj prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu „škrabicu“ na stoliću za crkveni tisak. Hvala svim darovateljima!

8. LJETNI RASPORED!
    Od nedjelje, 21. lipnja, do 23. kolovoza nema mise u 11 sati.

11. nedjelja kroz godinu

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.