13. nedjelja kroz godinu

28. lipnja 2020.

1. MLADA MISA
    vlč. Domagoj Tujmer

Jučer je u Gospiću vlč. Domagoj Tujmer zaređen za svećenika. Njegova Mlada misa bit će u nedjelju, 5. srpnja, u 10 sati, ispred škole.

Pozivamo sve koji žele pomoći u malim praktičnim zadacima organizacije mlade mise, da dođu sutra nakon mise u Pastoralni centar. Pridružite se – imamo posao za svakoga: priprema oltara i prostora, podjela hrane i pića, redari i dr.

U subotu navečer organiziramo novu Molitvenu šetnju po Savici. Hodajući u tišini, sa svijećama, u srcu prikupljamo vrlo konkretne nakane naše Savice, potaknute događajima, osobama, objektima pored kojih prolazimo, te sve nakane donosimo pred Gospodina. Molitvena šetnja započinje u 21 sat pred Pastoralnim centrom, kada u molitvenim skupinama krećemo „u šetnju“ različitim rutama do škole, gdje ćemo se okupiti na klanjanju.

U noći sa subote na nedjelju, u školi će biti cjelonoćno klanjanje pred Presvetim kao neposredna duhovna priprava za Mladu misu. Zajedničko klanjanje počinje po dolasku s Molitvene šetnje, oko 21,30 sati, a u tišini se nastavlja do 9 sati ujutro.

Na dan Mlade mise, u nedjelju, 5. srpnja, s početkom u 9 sati, ispred škole će biti molitveno-glazbeni program kao priprava za Mladu misu.

Mladomisničko slavlje započinje u 10 sati; predslavi vlč. Domagoj, a propovijeda vlč. Majk Rušec.

Nakon mise predviđen je nastavak slavlja uz prigodni domjenak na otvorenom.

Naše mladomisnike Marka i Domagoja i dalje pratimo svojim molitvama. Preporučujemo župljanima da se uključe i novčanim prilozima jer će se zbog epidemioloških razloga hrana i piće nabavljati organizirano. Prilozi se mogu dati sve do 5. srpnja. Hvala svima!

2. Misom u 9 sati župnik Antun Vukmanić danas slavi svoj srebrni jubilej: 25 godina od svećeničkog ređenja. Bogu hvala!

3. Sutra slavimo svetkovinu apostolskih prvaka, Sv. Petra i Pavla. Misa je u 18,30 sati. Umjesto na taj blagdan, ove će se godine tzv. „Petrov novčić“, novčani dar za potrebe Svetog Oca, prikupljati u nedjelju, 4. listopada.

4. Pred nama je prvi petak u mjesecu. Toga dana posjećujemo bolesnike koji žele primiti svete sakramente, te slavimo misu za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Nakon mise bit će kratko klanjanje pred Presvetim.

5. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

6. Na prvu nedjelju u mjesecu, svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

7. Svoj prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu „škrabicu“ na stoliću za crkveni tisak. Hvala svim darovateljima!

8. LJETNI RASPORED!

Do 23. kolovoza nema mise u 11 sati.

Župni ured otvoren je od utorka do petka, nakon mise.

Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 19 do 19,30 sati.

9. Svima koji odlaze iz Zagreba zbog godišnjih odmora želimo odmor za tijelo i okrjepu za dušu!
    Pronađite vremena za Isusa. Sjetite se njegovih riječi: Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti (Mt 11, 28).

13. nedjelja kroz godinu

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.