2. korizmena nedjelja

21. veljače 2016.

2. korizmena nedjelja
  1. Danas je susret djece školske dobi u vjeronaučnoj dvorani u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!

2. U tijeku je miroljubiva molitvena inicijativa za očuvanje nerođenog života - "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred bolnice Sestara milosrdnica u Vinogradskoj ulici, svakoga dana od 0 do 24 sata.
    Pridruži se jer baš ti možeš svojom molitvom spasiti nečiji život.
    Više na: www.40danazazivot.com

3. Pobožnost križnog puta je utorkom i petkom u 17,30 sati u kapeli, a nedjeljom u 16 sati, na Ksaveru.

4. Roditeljski sastanci bit će u srijedu, 24. veljače: za prvopričesnike u 19 sati, a za krizmanike u 19,30 sati.

5. Nastavljaju se susreti zajednice mladih. I ove srijede, 24. veljače, u 20 sati nastavljamo s ciklusom: ''Ti si mene prvi ljubio''. Tema ovotjednog susreta je: ''Ti si mene prvi ljubio i utjelovio se''. Veselimo se vašem dolasku!

6. Euharistijsko je klanjanje svakog četvrtka od 17 do 18 sati. Dođite!

7. Vjeronauk za katekumene održava se četvrtkom nakon mise. U neposrednoj pripravi za primanje sakramenata inicijacije, u Vazmenom bdijenju, 26. ožujka, preporučujemo ih molitvi cijele župne zajednice.

8. Tijekom drugoga korizmenog tjedna sudjelovat ćemo u tradicionalnoj akciji Hrvatskog caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva sa Crkvom i ljudima u BiH". Svrha ove korizmene akcije je prikupiti konkretnu, novčanu pomoć, ali i senzibilizirati i poticati javnost u Hrvatskoj na solidarnost, zajedništvo i molitvu za ljude i Crkvu u BiH.
    Uključiti se možemo:

1. pozivom na donacijski telefon 060/9010 (cijena poziva 6,25kn, PDV uključen),
    2. uplatom na žiro-račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR05 2340009 1100080340, poziv na br. 101,
    3. novčanim darom u Župi, u nedjelju, 28. veljače 2016.

9. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine u korizmenom vremenu organizira karitativnu akciju »Srcem se najviše daje«, u kojoj će Caritas osigurati korizmene kutijice za prikupljanje dobrotvornih priloga. Kutijice ćemo skupljati na Cvjetnicu. Prikupljeni iznos raspodijelit će se na dva jednaka dijela: polovica za potrebe korisnika nadbiskupijskog Caritasa, a druga polovica za potrebe korisnika župnih Caritasa. Hvala svima!

10. U subotu, 12. ožujka, u organizaciji agencije Sv. Petar Putnik, idemo na dekanatsko hodočašće u svetište sv. Josipa u Karlovcu. Polazak je u 8 sati, a cijena od 100 kn uključuje i ručak.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale