2. korizmena nedjelja

8. ožujka 2020.

2. korizmena nedjelja
  1. Korizma, duhovna priprava za proslavu Vazmenog otajstva – Uskrsa, vrijeme je posta, molitve i djelotvorne kršćanske ljubavi.
    Na sve korizmene petke je zapovijedani nemrs, što obvezuje sve katolike koji su navršili 14. godinu života.
    Križni put tijekom korizme molimo utorkom i petkom, u 18 sati, a na Ksaveru nedjeljom u 16 sati.

2. U tijeku je miroljubiva molitvena inicijativa za očuvanje nerođenog života: 40 DANA ZA ŽIVOT. Dođi, moli i bdij!
    U Zagrebu molimo ispred KBC-a Sestre milosrdnice 0-24 sata, a ispred bolnice Merkur 7-19 sati.

3. Na drugu nedjelju u mjesecu molitve i žrtve prikazujemo za naše obitelji.Tijekom 2. korizmenog tjedna provodi se akcija Hrvatskog Caritasa "Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH" s motom: Da ne ohladi ljubav mnogih (Mt 24,12).
    Uključite se:
    * pozivom na telefon 060/9010 (cijena poziva 6,25kn, PDV uklj.),
    * uplatom na račun Hrvatskog Caritasa, IBAN: HR05 2340009 1100080340, poziv na br. 101,
    * novčanim darom u Župi, u nedjelju, 15. ožujka 2020.

4. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom u 19 sati.

5. Novi susret Muške molitvene zajednice bit će u utorak, 10. ožujka, od 18,30 sati.

6. Mjesečni susret molitelja žive krunice bit će u utorak nakon mise.

7. Zajednica mladih poziva na susrete mladih utorkom, u 20,30 sati.

8. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

9. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom od 17 do 18,30 sati. Dođite!

10. Novi susret djece mlađe školske dobi bit će sljedeće nedjelje, u 10,30 sati, u vjeronaučnoj dvorani. Pridružite se!

11. Hodočašće u Karlovac i Krašić, u devetnici sv. Josipu, bit će u subotu, 14. ožujka. Polazak je u 8 sati, a cijena od 120 kuna uključuje i ručak.

12. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

13. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Šime VUČETIĆ iz Vira (sin Emila i Dese dj. Boneta), rkt., i Petra HORVAT iz Zagreba (kći Mladena i Gordane dj. Ročić), rkt.
    Igor GRBEŠA iz Zagreba (sin Vinka i Vere dj. Tolić), rkt., i Ivana PINTARIĆ iz Zagreba (kći Ivana i Marije dj. Horvatić), rkt.

14. Želite donirati?
    IMAMO TRI AKCIJE!
    Dragi župljani i štovatelji bl. Alojzija Stepinca!

Ove godine predstoje nam veliki i važni događaji: SHKM, 9.-10. svibnja, i dvije mlade mise: 7. lipnja, vlč. Marko Dominić, i 5. srpnja, vlč. Domagoj Tujmer. Premda smo ih već najavili, važno je na njih podsjetiti kako biste svoje vrijeme mogli tako planirati da na njima možete sudjelovati.

Ovi će događaji uz očekivanu duhovnu dobrobit ujedno imati i znatne materijalne troškove, koje za sada ne možemo točno predvidjeti, pa započinjemo prikupljati dragovoljne novčane priloge. Neki su od župljana već na to upozoravali, a neki od vas već su i dali svoj prilog. Stoga pozivamo sve koji ste u mogućnosti da pomognete našim mladima i mladomisnicima u organizaciji njihovih slavlja i podmirenju troškova. Unaprijed zahvaljujemo svim darovateljima!

Nažalost, u isto vrijeme pojavila se još jedna potreba. Naime, „umro je“ fotokopirni stroj koji smo vašim prilozima, za 7 tisuća kuna, nabavili 2013. godine, te smo prisiljeni nabaviti nešto noviji. Stoga, dok još tražimo „best buy“ rješenje, započinjemo prikupljati priloge i za novi fotokopirni stroj! Zahvaljujemo na svim vašim darovima! Neka to sve bude na veću slavu Božju i na čast bl. A. Stepinca!

Molimo one, koji će svoj prilog uplatiti na žiroračun, da naznače svrhu uplate:

1. Za SHKM
    2. Za naše mladomisnike ili
    3. Za fotokopirni stroj.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.