2. nedjelja došašća

6. prosinca 2020.

2. nedjelja došašća
  1. U skladu s novim epidemiološkim mjerama koje vrijede do 21. prosinca, na misama unutar škole može biti prisutno najviše 25 osoba, uz propisani razmak od 2m te nošenje maske. Misu možete „pobožno slušati“ i ispred škole, uz obavezno korištenje maski na otvorenom prostoru kada nije moguće održavati fizičku distancu od najmanje 1,5 m.

2. Temeljem posebnog odobrenja našega Nadbiskupa, ovoga došašća svakog jutra, osim nedjeljom, u kapeli imamo dvije mise zornice: u 6 i 7 sati, uz ograničenje na 25 sudionika. Kapela se otvara u 5,45 sati.
    Svagdanja večernja misa, od utorka do petka, ostaje po uobičajenom rasporedu u 18,30 sati, uz krunicu od 17,50 sati.
    Župni ured bit će otvoren po redovitom rasporedu: od utorka do petka, od 17 do 18 sati.
    Euharistijsko klanjanje četvrtkom bit će između dvije zornice, od 6,30 do 7 sati, te od 17 do 18,30 sati.
    Prilika za ispovijed je pola sata nakon svake zornice, te pola sata prije večernje mise.

3. Na prvu nedjelju svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

4. Danas je novi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda, u 10,30 sati, u Pastoralnom centru.

5. Upisujemo mise za razdoblje od 1. siječnja do 31. ožujka sljedeće godine. Upit za termin mise možete od 1. prosinca poslati i e-poštom.

6. Ovoga tjedna prikupljamo suhu hranu i higijenske potrepštine za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti tijekom cijeloga tjedna u Pastoralni centar, a u nedjelju, 13. prosinca, u školu. Hvala unaprijed svim dobrim ljudima!

7. U petak, 11. prosinca održat će se prvi susret Biblijske zajednice u ovoj pastoralnoj godini, a nastavit će se svakog drugog petka nakon večernje mise, u kapeli. Susreti su tematski, a uključuju čitanje i razmatranje biblijskog teksta. Iako uvjeti za početak nisu idealni, vrijeme je izazovno, a Riječ Božja živa i djelotvorna. Broj sudionika je ograničen!

8. BOŽIĆNA ISPOVIJED bolesnih i nemoćnih bit će u petak, 11. prosinca.
    Pokorničko bogoslužje i ispovijed za sve bit će u subotu, 12. prosinca, u 9 sati, u školi i pred školom.

9. Ako želite primiti blagoslov obitelji, ove je godine obavezno prijaviti se, prema uputama koje su objavljene s rasporedom.

10. Na stolu pred školom je sve besplatno. Uzmite, čitajte i dajte drugima da čitaju.
    Prilog za nedjeljnu milostinju možete staviti u košaricu kod ulaznih vrata.
    Prilog za stradale u potresu možete staviti u posebnu „škrabicu“. Hvala!

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale