2. nedjelja došašća

10. prosinca 2023.

Glas u pustinji - James Tissot
  1. Na drugu nedjelju u mjesecu molimo za naše obitelji.

2. Hvala svima koji ste pripremili i vama koji ćete danas kupiti kolače u dobrotvornoj akciji „KOLAČI za MATIJU“.
    Ovom akcijom pomoći ćemo našem župljaninu Matiji Kosu, učeniku 5. razreda OŠ i članu Dječjeg zbora, elektrificirati njegova kolica, što će mu bitno olakšati kretanje. Vrijednost nadogradnje iznosi oko 4 tisuće eura.
    Akciju možete podržati i uplatom na žiro-račun Župe, do 15. prosinca, s naznakom: Za Matiju. Hvala svima!

3. U došašću svakog jutra, osim nedjeljom, u 6 sati slavimo mise zornice.
    Svagdanja večernja misa (od utorka do petka) ostaje redovito, u 18,30 sati.
    Klanjanje je četvrtkom pola sata nakon svake mise, te petkom cjelonoćno.

4. Mjesečni susret Schönstattske obitelji bit će u četvrtak, 14. prosinca, nakon večernjeg klanjanja.

5. U utorak, 12. prosinca održat će se radionica liturgijskog čitanja za roditelje prvopričesnika i krizmanika, s početkom u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

6. Sljedećeg tjedna su zimske kvatre, posvećene kršćanskoj dobrotvornosti i zahvali Bogu za njegova dobročinstva. Tjedan ćemo posvetiti molitvom te djelima pokore i ljubavi, a završiti liturgijskim slavljem u subotu, u 6 sati.

7. Pokorničko bogoslužje i božićna ispovijed za sve župljane bit će u subotu, 16. prosinca, od 9 do 11 sati, u školi.

8. U subotu će se održati i radionica za svu djecu čitače, do 8. razreda, s početkom u 14 sati, u Pastoralnom centru.

9. Istoga dana, u 17,30 sati, KES Duhovni kutak imat će svoj mjesečni susret.

10. Od 14. do 17. prosinca, organiziramo akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote u Pastoralni centar, a u nedjelju u školu.

11. Sljedeća je nedjelja – Nedjelja caritasa. Prikupljaju se novčani prilozi za Hrvatski caritas, Caritas Zagrebačke nadbiskupije i Župni caritas. Na misu u 9 sati u goste nam dolazi predstavnik Caritasa Zagrebačke nadbiskupije.

19:30 biblijska zajednica

br. 651 | god. 15. | 28.4.2024.