2. nedjelja kroz godinu

19. siječnja 2020.

2. nedjelja kroz godinu
  1. Pod geslom Iskazivahu nam nesvakidašnje čovjekoljublje (Dj 28, 2) u tijeku je Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Molimo zajedno s Isusom „da svi budu jedno“. Središnje ekumensko molitveno slavlje bit će u katedrali, večeras, u 19 sati.

2. Danas je novi susret djece mlađe školske dobi, u vjeronaučnoj dvorani, u 10,30 sati. Pozivamo svu djecu da se priključe!

3. Biblijska zajednica okuplja se ponedjeljkom od 19 sati.

4. Zajednica mladih poziva na susrete mladih, utorkom, u 20,30 sati.

5. Novi susret Muške molitvene zajednice održat će se u utorak, 21. siječnja, nakon mise. Gost susreta je Mijo Barada, laik karizmatik i misionar, muž i otac.

6. Župna kateheza za krizmanike nastavlja se u srijedu po uobičajenom rasporedu.

7. Kateheze za odrasle održavaju se srijedom od 18,30 sati.

8. Euharistijsko klanjanje je četvrtkom, od 17 do 18,30 sati. Dođite!

9. U petak, 24. siječnja, nakon mise bit će prvi susret Ženske molitvene zajednice. Susret će trajati oko sat vremena. Dođite, pridružite se i pozovite druge! A "muške" molimo da ih podrže molitvom!

10. Od 31. siječnja do 2. veljače održat će se Kursiljo – Mali tečaj kršćanstva – za krizmanike.

11. Povodom Svjetskog dana bolesnika, koji se slavi na blagdan Gospe Lurdske, pozivamo bolesnike u subotu, 15. veljače, od 9 sati, u školu, na susret s medicinskim osobljem, uz mjerenje tlaka i šećera u krvi. Slavlje bolesničkog pomazanja bit će pod misom u 10 sati.

12. ZAVRŠEN JE OVOGODIŠNJI BLAGOSLOV OBITELJI

Zahvaljujemo svima koji ste primili službenika Crkve u svoj dom. Hvala ministrantima koji su nas strpljivo pratili.
    Zahvaljujemo na gostoprimstvu te na vašem daru za potrebe naše Župne zajednice i središnjih ustanova Zagrebačke nadbiskupije. Naime, Župa se financira isključivo prilozima svojih vjernika, od kojih podmiruje svoje financijske obveze: za nagrade svećenici-ma u župi i ostalim crkvenim suradnici-ma, te prigodne nagrade za pastoralnu pomoć, zatim za potrebe bogoslužja, pastorala, režijske troškove, ostale troškove za župnu kuću i domaćinstvo, za redovito održavanje crkvenih zgrada, obveze Župe prema Nadbiskupiji, te djelovanje župnoga karitasa.
    Oni župljani koji nisu bili kod kuće na dan blagoslova obitelji ili smo ih iz nekog čudnog razloga  „preskočili“, a „čekali su cijelog dana“, mogu se javiti za naknadni termin blagoslova, u subotu, 25. siječnja. Blagoslov započinje u 9 sati, a završava oko 14 sati.

13. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) i za druge crkvene svrhe možete uplatiti na žiro račun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

00:00 cjelonoćno klanjanje
07:30 jutarnja misa
09:00 susret djece 5. - 7. razreda OŠ
10:00 dječji zbor

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.