22. kroz godinu

30. kolovoza 2015.

22. kroz godinu

Župni oglasi

1. Ovoga tjedna je prvi petak u mjesecu, a misu slavimo za dobročinitelje i potrebite u našoj Župi. Toga dana svećenici posjećuju bolesnike koji žele primiti sakramente ispovijedi, pričesti i bolesničkog pomazanja. Oni koji žele da ih svećenik pohodi, neka se do četvrtka jave u Župni ured.

2. U subotu, 5. rujna, hodočastimo u svetište Predragocjene Krvi Kristove u Ludbreg. Polazak je u 7 sati ispred škole, a cijena 70 kuna.

3. Na prvu subotu u mjesecu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

4. Na prvu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za duhovna zvanja.

5. Od 12. do 14. rujna održava se 284. zavjetno hodočašće vjernika grada Zagreba i Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije u Mariju Bistricu.

6. Pješaci koji hodočaste na Mariju Bistricu kreću u subotu, 12. rujna, u 8,30 sati od tržnice. Sv. misa je u Čučerju u 10,30 sati. U 18,30 sati kreće ulazna procesija od kapele sv. Ladislava u bistričko svetište. U 20 sati je Služba svjetla na Kalvariji.

7. Autobus za Mariju Bistricu polazi u nedjelju, 13. rujna, u 7 sati ispred škole. Karte po cijeni od 50 kuna možete nabaviti u Župnom uredu.

8. Zajednica mladih poziva na Hodočašće mladih Zagrebačke nadbiskupije na Mariju Bistricu, 12. i 13. rujna, pod geslom „Marijo, ne odbij nam molbe u potrebama našim“. Za mlade je organiziran poseban hodočasnički vlak, koji će 12. rujna krenuti u 7,20 sati s Glavnog kolodvora prema Zlatar Bistrici. Cijena je 70 kn. Prijave kod župnih animatora: lea.jakopovic@gmail.com i mateja.klapan@gmail.com.

9. Hodočasnički program, u nedjelju, 13. rujna: u 9 sati Križni put, u 11 sati zavjetna procesija od kapele „Ave Maria“, u 11,30 sati misa.
    Te je nedjelje u našoj Župi misa samo u 19 sati!!!

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:

1. Tin ČOP iz Dugog Sela (sin Josipa i Nade dj. Grden), rkt. i Lucija GRACIN iz Zagreba (kći Ante i Lili dj. Zaninović), rkt.
    2. Mihovil MAĐER iz Sesv. Kraljevca (sin Emila i Ane dj. Lukić), rkt. i Darijana VUČINIĆ iz Zagreba (kći Rajka i Višnjice dj. Radenović), rkt.

Najave

1. DUHOVNE VJEŽBE ZA LAIKE

Zajednica Injigo organizira ignacijanske duhovne vježbe u svakodnevnom životu od 30 tjedana (DV). Duhovne vježbe 2015./16. započinju 12. listopada 2015. Upis traje do 15. rujna 2015.

Novi sudionici mogu se prijaviti preko weba: www.injigo.com.
    Stari sudionici mogu se prijaviti:

Iz knjižice sv. Ignacija „Duhovne vježbe“:
    • Ljubav je ta koja od mene traži da vodim brigu o samom sebi.
    • Kad učim, pripravljam se da drugima ubuduće djelotvornije služim.
    • Da bih druge potakao na kršćanski život, najprije ga ja sam trebam posjedovati.

2. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom ovoga mjeseca prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

3. U srijedu, 9. rujna, održat će se 14. sjednica Župnoga pastoralnog vijeća. Sjednica započinje misom u 19 sati.

4. Roditeljski sastanak za učenike 3. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 10. rujna, u 19,30 sati, u Pastoralnom centru.

5. Roditeljski sastanak za učenike 8. razreda OŠ održat će se u četvrtak, 10. rujna, u 20 sati, u Pastoralnom centru.

6. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 19 sati.

7. Do 11. rujna Župni ured otvoren je po ljetnom rasporedu.
    Od 15. rujna ured će biti otvoren od 17 do 18 sati.

8. Od 14. rujna večernje mise bit će u 18,30 sati.

9. U nedjelju, 20. rujna, u 9 sati, pozivamo školsku djecu i mlade, roditelje i školske djelatnike na svečani Zaziv Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske i pastoralne godine.

10. Župni Caritas najavljuje tradicionalnu akciju prikupljanja suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane, od 24. do 27. rujna. Hvala unaprijed svim ljudima dobre volje!

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.