24. nedjelja kroz godinu

17. rujna 2017.

24. nedjelja kroz godinu
  1. U zajedništvu sa školskom djecom i mladima, roditeljima i školskim djelatnicima danas zazivamo Duha Svetoga na početak nove školske godine.

2. Danas započinju i susreti djece. Ako imate društvene igre koje vam više ne trebaju, molimo da ih donesete tijekom tjedna u naš Pastoralni centar. Hvala unaprijed!
    Prvi susret djece bit će danas u 10,30 sati u našoj vjeronaučnoj dvorani.

3. Danas prikupljamo sredstva za sudjelovanje naše ekipe u Katoličkoj malonogometnoj ligi (KMNL). Hvala svima!

4. Upis kandidata za Prvu pričest bit će 19. i 20. rujna, od 19 do 20 sati, a za Krizmu 21. i 22. rujna, također od 19 do 20 sati. Na upis roditelji dovode kandidate te donose ispunjene Prijavnice.

5. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

6. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom rujna prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

7. Euharistijsko je klanjanje četvrtkom od 17 do 18,30 sati.

8. Naša Župa prikuplja suhu hranu i higijenske potrepštine za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote, od 17 do 18 sati, u Pastoralni centar, a u nedjelju, 24. rujna, u školu prije bilo koje mise. Pozivamo sve koji žele pomoći da dođu u nedjelju nakon večernje mise u Pastoralni centar. Hvala unaprijed svim dobrim ljudima!

9. Sljedećeg tjedna su jesenske kvatre, posvećene molitvi za svećenička i redovnička zvanja te za kršćansku izgradnju mladeži. Tjedan ćemo posvetiti molitvom te djelima pokore i ljubavi, a završit ćemo ga liturgijskim slavljem u katedrali, u subotu, u 19 sati.

10. Zajednica mladih „Duhovni kutak“ organizira molitvenu večer za mlade u ponedjeljak, 25. rujna, od 19,30 sati.

11. Duhovna priprava za proslavu Stepinčeva započinje pokorničkim bogoslužjem u subotu, 30. rujna, u 17 sati, u školi. Nakon mise u 18,30 sati, bit će euharistijsko klanjanje do 21 sat, koje animira Zajednica mladih.
    Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana.

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Zvonimir KIRINIĆ iz Zagreba (sin Marija i Radmile dj. Turić) i
    Ana KIRINČIĆ iz Zagreba (kći Darka i Karmele dj. Loina).

13. 27. rujna počinje nova međunarodna kampanja "40 dana za život" koja kroz molitvu i post, miroljubivo bdijenje želi osvijestiti ljude o problemu pobačaja i ljepoti života. Tema jesenske kampanje bit će predbračna i bračna čistoća, svetost ljudske spolnosti. Održat će se mnogo tribina i drugih događanja na ovu vrlo važnu temu. U skladu s time je i geslo kampanje: „Tijelo je Vaše hram Duha Svetoga!“ (1 Kor 6, 19). U Zagrebu molimo ispred KBC "Sestre milosrdnice", svakoga dana, od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, svakog dana, od 7 do 19 sati. Više na: 40danazazivot.com.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"