25. nedjelja kroz godinu

23. rujna 2018.

25. nedjelja kroz godinu
  1. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

2. Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se prijave u program priprave.
    Više informacija u Župnom uredu.

3. Danas završava prikupljanje suhe hrane i higijenskih potrepština za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti do večernje mise u školu ili odmah nakon te mise u Pastoralni centar. Pozivamo večeras u Pastoralni centar sve koji žele pomoći u pripremi paketa.
    Hvala svim dobrim ljudima!

4. STEPINČEVO 2018.

Duhovna priprava za proslavu Stepinčeva započinje u petak, 28. rujna, hodočašćem u katedralu, gdje će biti misa u 18 sati. Zajednički polazak je u 16 sati od Pastoralnoga centra. Prije mise, u 17,30 sati, moli se krunica, a nakon mise slijedi molitva kod Stepinčeva groba.

U subotu, 29. rujna, u 9 sati je pokorničko bogoslužje i ispovijed u školi. Ako i ne morate ići na ispovijed, sudjelujte u zajedničkom bogoslužju!

Učenici viših razreda osnovne škole toga dana u 13 sati kreću na hodočašće od katedrale do Remeta, gdje je misa u 15,30 sati.

Večernja je misa u 18,30 sati u Pastoralnom centru, a nakon mise krećemo na molitvenu šetnju sa svijećama, koja će završiti zajedničkom molitvom u parku.

U nedjelju, 30. rujna, navečer započinje trodnevnica. Predvoditelj je karmelićanin o. Mato Miloš, vicepostulator kauze za proglašenje blaženim sluge Božjega o. Gerarda Tome Stantića. Nakon mise o. Miloš održat će prigodni nagovor.

Isti program bit će i u ponedjeljak, 1. listopada.

U utorak, 2. listopada, nakon mise svećenik predvodi klanjanje pred Presvetim do 20 sati, a od 20 do 24 sata izmjenjuju se župne skupine.

Na sam blagdan Stepinčeva, u srijedu, 3. listopada, jutarnja je misa u 7,30 sati u Pastoralnom centru. Svečanu misu u 20 sati u školi predvodi mons. Juraj Batelja, postulator kauze za proglašenje svetim kardinala Stepinca.

Pozivamo vas da i ove godine, prema svojim mogućnostima, sudjelujete u pripremi proslave blagdana.

5. 40 DANA ZA ŽIVOT

Nastavlja se miroljubiva molitvena inicijativa za očuvanje nerođenog života: 40 DANA ZA ŽIVOT. Novi ciklus započinje 26. rujna i traje do 4. studenog 2018., a posebna nakana ovoga ciklusa su osobe koje trpe od posljedica pobačaja.
    Njegove nas rane iscijeliše (Iz 53,5).
    Dođi, moli i bdij za izgradnju kulture života!
    U Zagrebu molimo ispred KBC-a Sestre milosrdnice 0-24 sata, a ispred bolnice Merkur 7-19 sati (s petka na subotu cijelu noć).

19:00 euharistijsko klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.