25. nedjelja kroz godinu

20. rujna 2020.

25. nedjelja kroz godinu
  1. U zajedništvu sa školskom djecom i mladima, roditeljima i školskim djelatnicima danas zazivamo Duha Svetoga (Veni Sancte Spiritus) za početak nove školske godine.

2. Pozivamo buduće prvopričesnike na nedjeljnu misu u 9 sati, a buduće krizmanike na nedjeljnu misu u 18,30 sati.

3.  Pozivamo odrasle osobe koje žele postati katolici da se tijekom rujna prijave u program priprave. Više informacija u Župnom uredu.

4. Ovoga tjedna prikupljamo suhu hranu i higijenske potrepštine za najugroženije župljane. Svoje darove ili novčani prilog možete donijeti od četvrtka do subote, od 18 do 19,30 sati, u Pastoralni centar, a u nedjelju, 27. rujna, u školu prije bilo koje mise.
    Pozivamo sve koji žele pomoći da dođu u nedjelju nakon večernje mise u Pastoralni centar. Hvala unaprijed dobrim ljudima!

5. Slavlje Prve pričesti za drugu skupinu prvopričesnika bit će u subotu, 26. rujna.

6. Duhovna priprava za ovogodišnje Stepinčevo započinje Pokorničkim bogoslužjem u subotu, 26. rujna, u 16 sati, u školi. Budući da su mnogi vjernici propustili uskrsnu ispovijed, iskoristite sada ovu prigodu.

7. U okviru duhovne priprave, ove godine imamo posebnu projekciju, za naše župljane, dokumentarnog filma „Stepinac: Kardinal i njegova savjest“ u kinu Cineplexx, City Center one East, u utorak, 29. rujna, u 20 sati. Cijena karte je 23 kn, a prijaviti se možete odmah nakon mise, ispred škole.

8. Prilog za stradale u potresu stavite u posebnu „škrabicu“. Hvala darovateljima!

9. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiroračun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

10. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Petar PAVLOVIĆ iz Zagreba (sin Hrvoja i Veridijane dj. Majić), rkt. i
    Barbara GALIĆ iz Zagreba (kći Dalibora i Božene dj. Mažar), rkt.

Radoslav TUJMER iz Zagreba (sin Radoslava Hadžića i Dunje Blažević dj. Tujmer), rkt. i
    Anamarija MUSA iz Zagreba (kći Marka i Mirjane dj. Mušan), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale