26. nedjelja kroz godinu

29. rujna 2019.

26. nedjelja kroz godinu
  1. Najavljujemo početak nove sezone župne kateheze

Susreti djece nižih razreda OŠ održavaju se svake druge nedjelje, u 10,30 h, počevši od 13. listopada 2019.

Djeca od 5. do 7 razreda OŠ imaju mjesečne susrete, na 2. subotu u mjesecu, od 9 do 10 sati, počevši od 12. listopada 2019.

Vjeronaučni susreti za mlade (do 23 godine), koji se održavaju srijedom u 20,30 h, počevši od 9. listopada i ujedno će biti priprema za sudjelovanje i suradnju u organizaciji SHKM-a, u Zagrebu, 9. i 10. svibnja 2020. godine.

Kateheza za odrasle održava se srijedom, počevši od 9. listopada 2019., susreti započinju misom u 18,30 sati, a ovogodišnja je tema euharistija.

2. Pozivamo sve zainteresirane da se pridruže našim zborovima

Dječji zbor pjeva na svetoj misi u 9,00 h, a njegovi su članovi djeca od 1. do 7. razreda osnovne škole. Probe se održavaju u Pastoralnom centru, subotom u 10 sati.

U Zbor mladih primaju se mladi od generacije krizmanika pa naviše. Predvodi pjevanje na nedjeljnoj večernjoj misi i na drugim slavljima. Probe se održavaju u Pastoralnom centru, nedjeljom u 17 sati.

Mješoviti zbor predvodi pjevanje na nedjeljnoj misi u 11 sati i na glavne svetkovine. Probe se održavaju u Pastoralnom centru, petkom u 20 sati.

3. Trebamo pomoć pri uređenju bogoslužnog prostora

Dok se ne izgradi Župna crkva – već 20 godina – bogoslužje se nedjeljom i svetkovinama odvija u OŠ J. Kaštelana. Potrebno je pripremati prostor za bogoslužje, održavati liturgijsko ruho te voditi brigu o cvijeću i zelenilu. Za tu službu sastavljene su tri ekipe volontera, koje se mjesečno izmjenjuju.
    Pozivamo sve koji mogu i žele da se uključe u ovo služenje Kristovoj Crkvi. Prijaviti se možete kod bilo kojeg dosadašnjeg člana školskih ekipa.

4. Pozivamo vas da se uključite u novoosnovanu Biblijsku zajednicu, koja okuplja vjernike svih uzrasta na zajedničko čitanje, studij i molitvu nad biblijskim tekstovima.
    Susreti se održavaju u vjeronaučnoj dvorani Pastoralnog centra, ponedjeljkom od 19 do 21 sat, počevši od 7. listopada.

5. U akciji za najugroženije župljane prikupljeno je i podijeljeno 25 paketa suhe hrane i higijenskih potrepština. Prikupili smo također 1.890,00 kuna vaših priloga za dopunjavanje tih paketa. Hvala svima koji su svojim materijalnim darom nekome ublažili bijedu i pokazali Božje milosrdno lice!

6. U srijedu, 25. rujna, započela je nova kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

7. U utorak započinjemo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

8. Pozivamo odrasle osobe koje žele primiti sakramente inicijacije da se prijave do 4. listopada.

9. Na prvu subotu obnavljamo posvetu naše Župe Bezgrešnom Srcu Marijinu.

10. Na prvu nedjelju u mjesecu molimo za duhovna zvanja.

11. Klub veterana 148. br. HV-a, Zagreb-Trnje obilježava 6. listopada: Dan utemeljenja 148. br. HV-a. Program:
    - u 18 sati protokol s polaganjem cvijeća, svijeća i molitvom na Spomen obilježju svim poginulim Trnjanima, u ulici Cvijete Zuzorić 1;
    - u 19 sati Misa zadušnica za poginule pripadnike naše 148. brigade HV-a, sve ostale hrvatske branitelje i Domovinu, u crkvi Sv. obitelji.

12. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Filip STJEPANOVIĆ iz Zagreba (sin Zorana i Slavice dj. Cvjetičanin), rkt. i
    Kristina VDOVIĆ iz Zagreba (kći Dragutina i Danice dj. Stošić), rkt

19:00 cjelonoćno klanjanje

br. 649 | god. 15. | 14.4.2024.