27. kroz godinu

4. listopada 2015.

27. kroz godinu
  1. Danas se održava 23. hodočašće vojno-redarstvenih snaga RH i hrvatskih branitelja u Mariju Bistricu. Pratimo ih molitvom!

2. Danas je prvi susret prvopričesnika na misi u 9 sati te krizmanika na misi u 18,30 sati.
    Raspored Župne kateheze po skupinama bit će objavljen na našoj web stranici.

3. Započeli smo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije BDM na nakanu učvršćenja vjere, nade i ljubavi u našim obiteljima i narodu, te za duhovna zvanja.
    Ove godine posebno molimo za pravdu i mir u cijelom svijetu.

4. Nakon prošlotjedne stanke, nastavljaju se susreti Zajednice mladih. Ovaj mjesec glavna tema svih susreta su Isusove prispodobe. Pozivaju se svi mladi naše Župe da dođu ove srijede u 20 sati u Pastoralni centar na susret s temom: Prispodoba o ludim i mudrim djevicama, kako bismo zajedno tražili odgovore na životno važna pitanja.
    Veselimo se vašem dolasku!

5. U utorak, 6. listopada, povodom 24. obljetnice ustrojavanja 148. brigade HV-a, pozivamo vas na misno slavlje u crkvu Svete Obitelji, s početkom u 18 sati, a u četvrtak, na Dan neovisnosti, u 17 sati, na svečani program ispred spomen obilježja poginulim Trnjanima, C. Zuzorić 1.

6. Pomoćni biskup zagrebački mons. dr. Ivan Šaško predvodit će u četvrtak 8. listopada 2015. godine svečano euharistijsko slavlje prigodom Dana neovisnosti Republike Hrvatske u crkvi sv. Marka ev. na Gornjem gradu u Zagrebu s početkom u 10 sati.

7. Svakog 10. u mjesecu slavimo zavjetnu misu na čast bl. Alojziju Stepincu. Od ovog mjeseca ponovno ćemo na taj dan organizirati euharistijsko klanjanje za potrebe našeg naroda i za kanonizaciju kardinala Stepinca, i to nakon mise.

8. Pozivamo odrasle koji žele postati katolici da se do 11. listopada prijave u program priprave.

9. U subotu, 24. listopada, idemo na hodočašće u Đakovo. Polazak je u 6 sati, a cijena puta 150 kn.

10. Pozivamo vas na predstavljanje Pastoralnog plana naše Župe za godinu 2015. - 2016., sljedeće nedjelje u 11 sati.
    Za sve naše obitelji pripremili smo sažet Raspored pastoralnih događanja.

18:30 roditeljski sastanak za krizmanike - učenike 8. razreda
19:00 euharistijsko klanjanje

br. 650 | god. 15. | 21.4.2024.