28. nedjelja kroz godinu

14. listopada 2018.

28. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Tijekom listopada molimo od Svete Majke Božje i sv. Mihaela arkanđela da štite Crkvu od đavla koji nas uvijek želi odijeliti od Boga i jedne od drugih.
    Zato nakon krunice molimo drevnu molitvu Pod obranu se tvoju utječemo te Molitvu pape Leona XIII. sv. Mihaelu arkanđelu.

3. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima, a ljubav će naći način!

4. Danas je, s početkom u 10,30 sati, u Pastoralnom centru prvi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda. Pridružite se!

5. Na drugu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za sve naše obitelji.
    Molitvu Presvetom Trojstvu za obitelj pronađite u Župnom molitveniku, na str. 128.

6. U srijedu, 17. listopada, u 18,30 sati, nastavljaju se kateheze za odrasle.

7. Srijedom u 20 sati održavaju se susreti nove Zajednice mladih, uz dobnu granicu 15-20 godina.

8. U četvrtak, 18. listopada, u 18 sati, u katedrali je svečano euharistijsko slavlje sa zazivom Veni Sancte Spiritus za početak 350. akad. god. (2018./2019.) na fakultetima i akademijama Sveučilišta u Zagrebu.

9. U subotu, 20. listopada, idemo na Izlet u nepoznato. Polazak je u 7 sati, a cijena 130 kuna. Prijave u Uredu.

10. Mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji održat će se u subotu, 20. listopada. Slavlje saveza bit će nakon mise u školi.

11. Sljedeće nedjelje slavimo 91. svjetski dan misija. Sva milostinja toga dana namijenjena je za misijske potrebe.

12. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine uz blagdan Svih svetih organizira akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“. Kupnjom Caritasovih lampaša pomažete potrebitima o kojima skrbi nadbiskupijski odnosno župni caritas (50-50 %).
    Lampaše s logom Caritasa, po cijeni od 10 kuna, možete kupiti nedjeljama, 21. i 28. listopada (ako što ostane!).

13. Ženidbu namjeravaju sklopiti:
    Luka Jelaska iz Zagreba (sin Borisa i Alide dj. Fabijanić), rkt. i
    Marija Martić iz Zagreba (kći Ane Martić), rkt.

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale