28. nedjelja kroz godinu

13. listopada 2019.

28. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je nova kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice" od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“ od 7 do 19 sati.

2. Započeli smo listopadske pobožnosti. Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

3. Crkva danas slavi Nedjelju zahvalnosti za Božja dobročinstva. Svatko ima razloga reći "Hvala!" Bogu i bližnjima, a ljubav će naći način!

4. Na drugu nedjelju u mjesecu svoje molitve i žrtve prikazujemo za sve naše obitelji.

5. Danas je prvi susret prvopričesnika na misi u 9 sati te krizmanika na misi u 18,30 sati. Župna kateheza započinje u srijedu, 16. listopada, prema objavljenom rasporedu.

6. Danas je, s početkom u 10,30 sati, u Pastoralnom centru prvi susret djece mlađe školske dobi, do 4. razreda. Pridružite se!

7. Pozivamo vas da se uključite u novoosnovanu Biblijsku zajednicu, koja okuplja vjernike svih uzrasta na zajedničko čitanje, studij i molitvu nad biblijskim tekstovima. Susreti se održavaju ponedjeljkom od 19 sati.

8. Vjeronauk za mlade (do 23 godine) - utorkom u 20,30 sati, ujedno je i naša priprema za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), u svibnju 2020. godine.

9. U srijedu, 16. listopada, u 18,30 sati nastavljaju se kateheze za odrasle. Ovogodišnja je tema euharistija.

10. U subotu, 19. listopada, idemo na Izlet u nepoznato. Polazak je u 7 sati, a cijena od 130 kuna uključuje ručak. Prijave u Uredu.

11. Slavlje Saveza, mjesečni susret Hrvatske schönstattske obitelji, održat će se u subotu, 19. listopada.

12. Pod geslom Kršteni i poslani: Kristova Crkva u misiji u svijetu sljedeće nedjelje slavimo 92. svjetski dan misija. Sva milostinja toga dana namijenjena je za misijske potrebe.

13. Caritas Zagrebačke nadbiskupije i ove godine uz blagdan Svih svetih organizira akciju „Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro“. Kupnjom Caritasovih lampiona pomažemo uređenje dvorane za boravak djece bez roditeljske skrbi u Caritasovoj kući u Vugrovcu te potrebitima o kojima skrbi Župni Caritas (50-50 %).
    Lampione s logom Caritasa, po cijeni od 10 kuna, možete kupiti nedjeljama, 20. i 27. listopada (ako što ostane!).

10:00 misa posvete ulja
bogoslužni prostor pored katedrale