29. nedjelja kroz godinu

22. listopada 2017.

29. nedjelja kroz godinu
  1. U tijeku je kampanja "40 dana za život". U Zagrebu se moli ispred KBC-a "Sestre milosrdnice", od 0 do 24 sata, te ispred bolnice „Merkur“, od 7 do 19 sati.

2. Dođite na listopadske pobožnosti! Svakoga dana molimo krunicu i litanije za vjeru, nadu i ljubav.

3. Danas slavimo 91. svjetski dan misija. Priloge za potrebe misijskog djelovanja Crkve prikupljat ćemo nakon mise.

4. Temeljem dekreta Nadbiskupskog duhovnog stola danas proglašavamo potvrđene članove Župnog ekonomskog vijeća na mandat od tri godine:
    Zoran Bračun, Vinko Fostač, Ivan Katić i Nenad Matković.

5. Pozivamo srednjoškolce i studente na susrete mladih, srijedom, u 20 sati.

6. Euharistijsko je klanjanje četvrtkom od 17 do 18,30 sati.

7. U subotu i nedjelju 28. i 29. listopada, pozivamo mlade na Duhovnu obnovu u Ciboni koju će voditi studentski kapelani pater Ike Mandurić i don Damir Stojić te povjerenik za Pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije vlč. Ivan Valentić. Glazbeno animiraju Alan Hržica, Petar Buljan i Nadbiskupijski zbor mladih. Ulaznice su besplatne, a budući da je broj mjesta ograničen, potrebno je što prije se prijaviti na e-poštu: marijana.tumpic@gmail.com.

8. Zimsko računanje vremena započinje u nedjelju, 29. listopada, tako što se u 3,00 sata vrijeme pomiče za jedan sat unatrag, tj. možete duže spavati!

9. Novi susret djece školske dobi bit će sljedeće nedjelje, od 10,30 sati.

10. Raspored misa na svetkovinu Svih svetih: u 9 i 18,30 sati, u školi.
    Na Spomen svih vjernih mrtvih ili Dušni dan: u 9 i 18,30 sati, u Pastoralnom centru.

11. Potpuni oprost za duše u čistilištu

Potpuni oprost za pokojnike, čije su duše u čistilištu, mogu postići vjernici koji su se istinski pokajali, uz potpuni otklon duše od želje za bilo kakvim grijehom, i to:

1. tko u dane od 1. do 8. studenoga pohodi groblje i moli za pokojne;
    2. tko na dan Svih svetih, ili na Dušni dan, ili po dopuštenju ordinarija u nedjelju poslije Dušnog dana, pohodi neku crkvu ili oratorij i ondje, uz sakramentalnu ispovijed, ako je potrebna, i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju, Vjerovanje i molitvu na nakanu Svetoga Oca, te moli za pokojne.

12. Prilog za potrebe Župe (obiteljski dar, lukno, redovina i sl.) možete uplatiti na žiro račun Župe, IBAN: HR3423400091110672315.

13. Nakon puno godina došlo je vrijeme za još jednu smjenu generacija u našem Zboru mladih. Zahvaljujemo mladima koji su već stasali u odrasle ljude na svem trudu i vremenu što su ga uložili. Posebno zahvaljujemo Mariju Mataniću koji je 11 godina svirao i 6 godina vodio ovaj zbor. Neka ih Bog blagoslovi u svemu!
    Vodstvo Zbora privremeno će preuzeti Ivan Šćepanović, voditelj ostalih zborova, a pozivamo mlade svirače i pjevače, počevši od krizmanika pa naviše, da se uključe. Zbor će i dalje održavati probe subotom u 10 sati i pjevati na nedjeljnoj misi u 18,30 sati.

15:00 križni put u parku
Park Savica
19:00 služba Muke Gospodnje
20:30 cjelonoćna molitva "kod groba"